Inwestycje i infrastruktura
28 września 2022

Zakończono budowę parkingu przesiadkowego w Gnojniku

Wzrost mobilności mieszkańców naszej Gminy, sprawił, że koniecznym stało się wybudowanie bezpiecznego i funkcjonalnego parkingu. W wyniku starań Wójta Gminy Gnojnik taki parking powstał w centrum Gnojnika (za Domem Strażaka). Nosi on nazwę Park & Ride oraz Bike & Ride.

Na teren parkingu wjechać może około 60 samochodów osobowych, w tym 6 pojazdów użytkowanych przez osoby niepełnosprawne. Ponadto, swój środek transportu mogą na parkingu pozostawić rowerzyści – zadaszona wiata pomieści 25 rowerów. Parking jest ogrodzony i oświetlony oraz zabezpieczony monitoringiem.

Wjazd na parking znajduje się od strony wejścia na Pocztę – w tym miejscu należy pobrać bilet z automatu, który następnie posłuży do wyjazdu, zlokalizowanego z drugiej strony parkingu, przy drodze biegnącej pomiędzy Urzędem a budynkiem szkoły.

Przypomnijmy, że na realizację wyżej opisanej inwestycji udało się pozyskać środki zewnętrzne z RPO Województwa Małopolskiego. Parking oraz wiaty rowerowe w czterech miejscowościach (Gosprzydowa, Lewniowa, Uszew i Zawada Uszewska) powstały w ramach zadania pn. „Zintegrowana infrastruktura dla transportu niskoemisyjnego w mieście Brzesko i subregionie tarnowskim na terenie Gminy”. Łączny koszt przedsięwzięcia wyniósł ok. 2,3 mln zł, zaś dofinansowanie to kwota 1,9 mln zł.

Galeria zdjęć

Parking typu Park&Ride oraz Bike&Ride w Gnojniku

Parking w Gnojniku - altana
Parking w Gnojniku
Parking w Gnojniku - miejsca dla osób niepełnosprawnych
Parking w Gnojniku - wjazd
Parking w Gnojniku z lotu ptaka

Co nowego
w Gminie?

Inwestycje i infrastruktura
Inwestycje i infrastrukturaFundusze zewnętrzne
Inwestycje i infrastruktura
Inwestycje i infrastruktura
InformacjeInwestycje i infrastruktura