Informacje
13 września 2023

Trenuj z wojskiem – sam i w grupie

Projekt bezpłatnych szkoleń wojskowych w całej Polsce wraca już od września i potrwa do końca października. Hasłem tej edycji jest „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie".

''Trenuj z wojskiem'' to otwarty program szkoleń wojskowych dla każdego chętnego (grupy i ochotnicy indywidualni). Szkolenia odbywają się w soboty, trwają 8 godzin, mają bardzo przystępną formułę i są prowadzone przez wojskowych instruktorów. Uczestnicy poznają podstawowe umiejętności wojskowe i obronne min. podstawy posługiwania się bronią, walkę wręcz, przetrwanie w trudnych warunkach, reagowanie na sygnały alarmowe, udzielanie pomocy medycznej. Szkolenia prowadzić będą najbardziej doświadczeni żołnierze, często weterani misji zagranicznych.

Na szkolenie - już teraz można się zapisywać w kilkunastu jednostkach w całym kraju (harmonogram w załączeniu).

Wystarczy wejść na stronę Ministerstwa Obrony Narodowej bądź na strony dowództw i jednostek wojskowych - tam znajdują się punkty kontaktowe.

Zgłoszenie na szkolenie jest bardzo uproszczone - wystarczy podać imię, nazwisko, wiek i kontakt w dowolny sposób (e-mail, telefon, komunikator, osobiście).

W szkoleniach mogą brać udział obywatele polscy w wieku 15-65 lat.

Podczas szkoleń zapewnione jest wyżywienie i ubezpieczenie!

Harmonogram „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie"