Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Uszew i Gnojnik na podium

  Thursday, 25 October 2018r. Sport

  Po piłkarskiej rywalizacji dziewcząt przyszedł czas na chłopców. Turnieje męskiej halowej piłki nożnej przyniosły wiele emocji, a ostateczne rozstrzygnięcia zapadały przy stoliku sędziowskim. Ostatecznie tryumfowały szkoły z Gnojnika i Uszwi.

  W obydwu turniejach rozgrywanych w dniach 23 i 24 października br. wzięły udział cztery szkoły. W turnieju młodszych chłopców (Igrzyska Dzieci) o miejscach na podium zadecydował ostatni mecz, w którym szkoła z Uszwi – ostateczny tryumfator zawodów – pokonała Gnojnik (miejsce II).

  Mniej czytelną sytuację mieliśmy w turnieju starszych chłopców (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Po zakończeniu wszystkich meczów okazało się, że trzy drużyny mają jednakową ilość punktów i wszystkie trzy pokonały tego samego rywala. Zgodnie z zapisami regulaminu, kolejno pod uwagę brano lepszy stosunek bramek zdobytych do bramek straconych w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Ostatecznie puchar Wójta Gminy Gnojnik za zajęcie I miejsca unieśli chłopcy z Gnojnika. Różnice na podium były jednak minimalne (po jednej bramce).

  Wyniki rywalizacji:

  Grupa starsza:
  1 miejsce – PSP Gnojnik
  2 miejsce – PSP Lewniowa
  3 miejsce – PSP Uszew
  4 miejsce – PSP Biesiadki

  Grupa młodsza:
  1 miejsce – PSP Uszew
  2 miejsce – PSP Gnojnik
  3 miejsce – PSP Biesiadki
  4 miejsce – PSP Lewniowa

  Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.

  Urząd Gminy Gnojnik serdecznie dziękuje współorganizatorowi zawodów – Publicznej Szkole Podstawowej w Gnojniku.

Galeria