Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Kolejne rozgrywki w Gminie Gnojnik, tym razem w piłkę ręczną

  Saturday, 5 February 2022r. Oświata

  W dniach 21 i 22 kwietnia br. dzieci i młodzież szkolna rozegrali zawody w piłkę ręczną na hali sportowej w PSP w Gnojniku. Imponujące były umiejętności młodych zawodniczek i zawodników, chociaż poziom gry był zróżnicowany.

  Wśród najmłodszych piłkarek ręcznych najlepsze okazały się dziewczęta z PSP w Gosprzydowej. Natomiast chłopcy z PSP w Biesiadkach w tej samej kategorii wiekowej pokonali swoich rywali z pozostałych szkół podstawowych z naszej gminy.  

  W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zwycięskie miejsca na podium przypadły zarówno dziewczętom jak i  chłopcom ze szkoły w Gnojniku.

  Serdecznie dziękuję organizatorom zawodów, czyli pani Dyrektor Monice Holik oraz nauczycielom wychowania fizycznego panom Jerzemu Migaczowi i Mirosławowi Mietła.

  Wymienione powyżej drużyny reprezentowały Gminę Gnojnik na zawodach powiatowych. W  poniedziałek 25.04.2022 w Borzęcinie zagrali starsi piłkarze z Gnojnika i stanęli na drugim stopniu podium, również we wtorek 26.04.2022 młodsze zawodniczki z Gosprzydowej wywalczyły wicemistrzostwo powiatu. W Szczurowej we środę 27.04.2022 starsze piłkarki ręczne pod kierunkiem pana Jerzego Migacza rozgromiły przeciwniczki i wygrały zawody gwarantując sobie udział w rozgrywkach rejonowych w Tarnowie. Ostatnie mecze 28.04.2022 w Szczurowej grali młodsi chłopcy z Biesiadek. Oni również zajęli medalowe III miejsce.

  Gratulujemy zawodnikom i trenerom osiągniętych sukcesów oraz życzymy powodzenia na zawodach rejonowych zawodniczkom z Gnojnika.

  Małgorzata Karpiel

Galeria