Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Świąteczne przygotowania w Zawadzie Uszewskiej

  Członkinie Stowarzyszenia „Wieś Naszych Marzeń” oraz Koła Gospodyń Wejskich „Zawadzianki” mogą być dumne z zakończenia prac przedświątecznych. Zrobiły palmę na wysokość 4,60 m, która zdobi ołtarz w kościele w Uszwi.

  Wednesday, 17 April 2019r. czytaj więcej Kultura
 • Kolejny sukces „Kolędników znad Uszwicy”

  Kolędnicy znad Uszwicy w piątek 15 lutego brali udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych podczas 47 Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie zdobyli I miejsce.

  Monday, 18 February 2019r. czytaj więcej Kultura
 • Sukcesy „Kolędników znad Uszwicy” w roku jubileuszu

  „Kolędnicy znad Uszwicy” obchodzą w tym roku 10-lecie powstania. Historia ich działalności to pasmo sukcesów: osiem razy zdobyli I miejsce w Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych w Lipnicy Murowanej. Otrzymali też dwie statuetki Lipnickiej Gwiazdy.

  Tuesday, 2 July 2019r. czytaj więcej Kultura
 • Niezapomniany bal

  Świetlica wiejska oraz Stowarzyszenie „Wieś Naszych Marzeń” już po raz szósty zorganizowały bal karnawałowy dla dzieci. Biletem wstępu był strój karnawałowy. Na zabawę przybyły dzieci z Uszwi, Zawady Uszewskiej, Gnojnika i Gosprzydowej - w sumie 76 osób.

  Sunday, 2 June 2019r. czytaj więcej Kultura
 • Lewniowskie kolędowanie

  W ostatnią niedzielę stycznia w Domu Strażaka w Lewniowej miało miejsce wspólne kolędowanie. Mieszkańcy Lewniowej, ale także sąsiednich miejscowości zebrali się, by kultywować polską tradycję bożonarodzeniową.

  Tuesday, 2 April 2019r. czytaj więcej Kultura
 • Światowej sławy chór wystąpi w naszej Gminie

  Wójt Gminy Gnojnik serdecznie zaprasza na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” z Tarnowa. Ta muzyczna i duchowa uczta będzie miała miejsce 5 stycznia 2019 r. o godz. 16:00 w kościele parafialnym w Uszwi.

  Monday, 31 December 2018r. czytaj więcej Kultura