Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Grzeczne dzieci - segregują śmieci

  Dzieci z Publicznego Przedszkola Uszwi włączyły się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata – Polska 2018”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi „Akcja – segregacja. 2 x więcej, 2 razy czyściej”. Głównym celem akcji jest promowanie selektywnej zbiórki odpadów.

  Monday, 10 December 2018r. czytaj więcej Oświata
 • Remont budynku wiejskiego w Żerkowie

  Nowego blasku nabiera powoli obiekt użyteczności publicznej w Żerkowie. Trwają prace remontowe zarówno w środku obiektu, jak i na zewnątrz. Wszystko za sprawą dofinansowania uzyskanego przez UTW „Globus” z środków PROW 2014-2020.

  Saturday, 10 November 2018r. czytaj więcej Inwestycje
 • Młodzieżowi Radni podsumowali rok działania

  Na zaproszenie Wójta Gminy do Urzędu przybyli Młodzieżowi Radni wraz z Koordynatorem oraz opiekunami szkolnymi, aby podsumować pierwszy rok działania Rady kadencji 2017-2019. Nie zabrakło rozmów na temat potrzeb młodzieży oraz planowanych działaniach.

  Saturday, 10 November 2018r. czytaj więcej Inne
 • Inwestycja drogowa w dwóch miejscowościach

  Od końca września na drodze gminnej łączącej Uszew i Zawadę Uszewską spotkać można sprzęt budowlany. Trwają bowiem prace modernizacyjne oraz budowa chodnika, które kosztować będą ok. 2 mln zł.

  Wednesday, 10 October 2018r. czytaj więcej Inwestycje
 • Termin wydawania paczek żywnościowych

  Wójt Gminy Gnojnik i Kierownik GOPS Gnojniku informują, że w dniu 18 października br. (czwartek) od godz. 8.00 w Remizie Strażackiej w Gnojniku (tylny garaż) wydawane będą paczki żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

  Wednesday, 10 October 2018r. czytaj więcej Inne
 • Pobiegli dla Niepodległej

  Uczniowie trzech gminnych szkół pobiegli w patriotycznym „Biegu niepodległości” zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową w Gnojniku z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania suwerenności przez naszą Ojczyznę.

  Wednesday, 10 October 2018r. czytaj więcej Sport