Menu główne

Filmy

 • Okrągły milion na remont dróg gminnych

  2013-02-28

  27 lutego br. w Krakowie Wójt Gminy Gnojnik Sławomir Paterek odebrał z rąk Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, w ramach której odbudowane zostaną kolejne odcinki dróg gminnych.

 • Plany inwestycyjne na 2013 rok

  2013-02-12

  W bieżącym roku Gmina Gnojnik szykuje się do kontynuacji lub rozpoczęcia wielu ważnych inwestycji. Zadania majątkowe realizowane będą między innymi w dziedzinie oświaty, drogownictwa oraz turystyki. Gmina przygotowuje się także do odnowy kolejnych centrów wsi.

 • Podsumowanie zebrań wiejskich

  2013-02-08

  W styczniu i lutym br. Mieszkańcy Gminy Gnojnik aktywnie uczestniczyli w zebraniach wiejskich. Oprócz podziału środków na 2013 rok Mieszkańcy chętnie poruszali temat bieżących problemów, a także mieli możliwość zapoznania się z nowymi zasadami odbioru odpadów komunalnych.

 • Wodociągowanie gminy

  2013-01-31

  Wójt Gminy Gnojnik wkrótce ogłosi przetarg na przygotowanie dokumentacji na wodociągowanie wszystkich gminnych miejscowości. Kolejnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę oraz starania o dofinansowanie tej bardzo kosztownej inwestycji.

 • Uczą się i rozwijają swoje pasje

  2013-01-30

  W naszej gminie trwa projekt edukacyjny, w którym biorą udział uczniowie szkół podstawowych. Różnorodne zajęcia pozwalają dzieciom nadrabiać edukacyjne zaległości oraz rozwijać swoje zainteresowania.

 • Zaproszenie na Turniej Szachowy

  2013-01-30

  Kolejny Międzynarodowy Turniej Szachowy odbędzie się już 23 i 24 lutego w Domu Strażaka w Gnojniku. Zapraszamy do rywalizacji wszystkich miłośników królewskiej gry.

 • Gimnazjaliści w Gnojniku korzystają z nowoczesnej szatni

  2013-01-09

  W wyniku remontu pomieszczeń parteru budynku Publicznego Gimnazjum w Gnojniku powstały nowoczesne pomieszczenia szatniowe wyposażone w szafki na zamek szyfrowy. Ponadto odświeżono korytarze, świetlicę oraz pomieszczenia gospodarcze.

 • Wyróżnienie dla Wójta Gminy Gnojnik

  2012-11-26

  Wójt Sławomir Paterek znalazł się w zaszczytnym gronie Najpopularniejszych Wójtów Małopolski w 2012 roku. To wyróżnienie jest tym cenniejsze, że przyznali je gospodarzowi naszej gminy sami mieszkańcy.

 • Plany budżetowe gminy na 2013 rok

  2012-11-16

  W projekcie budżetu na 2013 rok znalazło się miejsce dla licznych wydatków majątkowych, takich jak m.in. budowa sali gimnastycznej w Lewniowej, modernizacja kolejnych odcinków dróg, budowa chodników i ścieżek rowerowych.

 • Jubileusz 150-lecia szkoły podstawowej w Gnojniku oraz otwarcie placu zabaw

  2012-10-26

  Społeczność Gnojnika świętowała 22 października br. jubileusz 150-lecia tutejszej placówki. Szkoła oraz uczniowie dostali z tej okazji wspaniały prezent od Gminy - kolorowy i bezpieczny plac zabaw.

 • Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego

  2012-10-17

  Kolejne pary z terenu naszej gminy doczekały pięknej 50. rocznicy zawarcia małżeństwa. Z tej okazji Jubilaci otrzymali z rąk Wójta medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Diamentowe Gody świętowały natomiast cztery pary.

 • Remiza w Zawadzie Uszewskiej doczekała się remontu

  2012-10-15

  Ze środków gminnych oraz środków wojewódzkich pozyskanych w ramach projektu "Małopolskie Remizy 2012" wyremontowano pomieszczenia budynku wielofunkcyjnego w Zawadzie Uszewskiej należące do Ochotniczej Straży Pożarnej.

 • Budowa sali gimnastycznej w Biesiadkach

  2012-10-09

  Kończy się pierwszy etap budowy sali gimnastycznej przy szkole w Biesiadkach, w ramach którego wylano nawierzchnię i wykonano odwodnienie.

 • Gmina Gnojnik Liderem Kultury!

  2012-08-17

  Wspaniałe wyróżnienie za atrakcyjność oferty kulturalnej oraz zaangażowanie całej społeczności w rozwijanie życia kulturalnego naszej gminy.

 • Gmina Gnojnik wysoko w rankingu samorządów wg Rzeczpospolitej

  2012-08-17

  W corocznym rankingu samorządów publikowanym w lipcu przez dziennik „Rzeczpospolita" nasza gmina zajęła wysokie 71. miejsce wśród 1 576 gmin wiejskich. Wyznacznikiem zajmowanych pozycji były konkretne dane ilościowe obrazujące wieloaspektowy rozwój gminy.

 • Wspaniałe święto Gminy Gnojnik

  2012-07-03

  Tegoroczne Dni Gminy Gnojnik obfitowały w wielkie emocje sportowe, wspaniałe występy artystyczne i akrobatyczne oraz liczne niespodzianki. Nie dziwi więc fakt, że publiczność jak zwykle dopisała.

 • Nagroda dla Gminy Gnojnik za oficjalną stronę

  2012-07-03

  W ogłoszonym przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski konkursie na Najlepszą stronę internetową Małopolski w 2011 roku Gmina Gnojnik zdobyła I miejsce w kategorii Gmina.

 • Gmina Gnojnik gospodarzem finału subregionu tarnowskiego w piłce nożnej

  2012-06-11

  6 czerwca na Orliku w Uszwi odbył się finałowy turniej piłki nożnej gimnazjalistów. Zawodnicy z Uszwi - zwycięscy rozgrywek powiatowych - rywalizowali z piłkarzami z Tarnowa, Zakliczyna i Dąbrowy Tarnowskiej.

 • E-urzędnik w Gminie Gnojnik

  2012-06-04

  Gmina Gnojnik przystąpiła do projektu "Małopolski e-urzędnik", którego celem jest wzrost poziomu świadczonych usług w naszym Urzędzie. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Trwa remont dróg gminnych

  2012-06-04

  Ze środków otrzymanych z rządowej dotacji wyremontowane zostaną odcinki dróg w pięciu miejscowościach Gminy Gnojnik. Prace obejmują wybranie rowów, wykonanie przepustów drogowych, nadsypanie poboczy, założenie barier ochronnych oraz wylanie nowej asfaltowej nawierzchni.