Menu główne

Filmy

 • Budowa oświetlenia w Gnojniku

  2014-03-12

  Zgodnie z sugestiami mieszkańców Gnojnika Gmina przystąpiła do budowy oświetlenia przy chodniku prowadzącym od parku do nowego kościoła parafialnego. Inwestycja w wysokości ponad 25 tys. zł sfinansowana zostanie ze środków wiejskich.

 • Kolejne drogi do remontu

  2014-03-10

  Gmina Gnojnik pozyskała kolejne środki na remont dróg zniszczonych w czasie powodzi. Już wkrótce rozpocznie się modernizacja trzech odcinków - w Gosprzydowej, Gnojniku i Lewniowej.

 • Gmina Gnojnik stara się o przydomowe oczyszczalnie ścieków

  2014-02-13

  Gmina Gnojnik złożyła wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Zadaniem objętych będzie 108 gospodarstw domowych, które zgłosiły chęć uczestnictwa w projekcie i spełniły warunki udziału w nim.

 • Znów powalczą o "Czarnego Konia"

  2014-02-13

  Gmina Gnojnik zaprasza na XVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy zaplanowany na 22-23 lutego. Tradycyjnie przy szachownicach spotka się elita szachistów z terenu naszej gminy, województwa i kraju. Aby znaleźć się w tym zaszczytnym gronie należy przesłać zgłoszenie do dnia 20 lutego.

 • Będą środki na inwestycje w Lewniowej

  2014-02-10

  Gmina Gnojnik podpisała umowę na dofinansowanie zadania pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Lewniowej". Dofinansowanie w wysokości blisko 25 tys. zł uzyskano z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach „małych projektów" składanych do LGD „Na śliwkowym Szlaku".

 • Dwudniowa peregrynacja figury Michała Archanioła w Lewniowej

  2014-01-30

  Przez dwa dni mieszkańcy Lewniowej, w gminie Gnojnik będą mogli modlić się przed figurą Świętego Michała Archanioła z Gargano. Kościół uważa go za rzeczywistego opiekuna i obrońcę we wszystkich zmaganiach w obronie i szerzeniu Królestwa Bożego na ziemi.

 • Gimnazjaliście w Sejmie

  2014-01-27

  Jak pracuje Sejm RP, gdzie odbywają się komisje sejmowe, gdzie posłowie śpią, gdzie i... co jedzą, jak wyglądają sejmowe kuluary -- to tylko kilka z wielu zagadnień, które pojawiły się podczas wyjazdu do Sejmu RP grupy gimnazjalistów z powiatu brzeskiego - laureatów konkursu wiedzy o parlamencie.

 • Dzień Babci i Dziadka w Uszwi

  2014-01-22

  Występy artystyczne, poczęstunek, a potem zabawa -- tak społeczność Uszwi i Zawady Uszewskiej uczciła Święto Babci i Dziadka, które w Polsce obchodzone są od połowy lat 60. XX stulecia. Spotkanie zorganizowano w Domu Ludowym.

 • Trwają przygotowania do wodociągowania gminy

  2014-01-20

  Trwają prace nad dokumentacją związaną z projektem kompleksowego wodociągowania naszej gminy. Koncepcja zakłada budowę blisko 100 km sieci w tych wsiach, w których wodociąg jeszcze nie był wybudowany, ale również w miejscowościach już częściowo zwodociągowanych.

 • Konkurs wiedzy o parlamencie RP

  2014-01-20

  Wyjazd do budynku parlamentu w Warszawie to nagroda dla młodych mieszkańców naszej gminy - laureatów konkursu wiedzy o parlamencie, który odbył się 14 stycznia br. w Gimnazjum w Uszwi. Zwycięzców konkursu w Sejmie gościł będzie poseł Edward Czesak.

 • Opłatek w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej

  2014-01-17

  Spotkanie opłatkowo-noworoczne na stałe zagościło w harmonogramie działań WTZ w Zawadzie Uszewskiej. Na tegorocznym opłatku podopieczni Warsztatów gościli m.in. swoich Rodziców, przedstawicieli stowarzyszenia „Pomocna Dłoń" oraz przedstawicieli samorządu.

 • Życzenia Świąteczne

  2013-12-24

  Niech święta Bożego Narodzenia będą dla każdego z Was niezapomnianym czasem bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Niech przy choince zakróluje rodzinna radość zdolna wybaczać i snuć optymistyczne plany na przyszłość.

 • Nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 stycznia

  2013-12-13

  Decyzją Rady Gminy Gnojnik podczas sesji w dniu 26 listopada 2013 r. stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi zostały obniżone.

 • Stawki podatków lokalnych bez zmian

  2013-12-13

  W dniu 26 listopada podczas XXIX Sesji Rady Gminy radni uchwalili stawki podatku, które obowiązywać będą w 2014 roku. Radni poparli propozycje Wójta Gminy o pozostawieniu stawek podatków lokalnych na poziomie bieżącego roku.

 • Będzie ścieżka rowerowa!

  2013-11-22

  W Gnojniku trwają prace pierwszego etapu realizacji zadania pn.: "Budowa chodnika i ścieżki rowerowej z kanalizacją i oświetleniem ulicznym przy drodze powiatowej Gnojnik - Złota".

 • Finał remontu drogi "Wisowa"

  2013-11-22

  W ostatnim czasie zakończony został remont kolejnej drogi gminnej w ramach zadania pn.: "Odbudowa Dróg Gminnych po powodzi 2010". Tym razem prace dotyczyły niemal półtorakilometrowego odcinka drogi "Wisowa" w Gnojniku.

 • Otwarcie Hali Sportowej w Lewniowej

  2013-11-19

  Uroczyste otwarcie Hali Sportowej w Lewniowej, które odbyło się 18 listopada br. zgromadziło wielu gości z terenu gminy i powiatu. Inwestycja kosztowała 1,6 mln zł.

 • Film promocyjny - Budowa sali gimnastycznej w Lewniowej

  2013-11-19

  Dobiegła końca realizacja projektu Budowa Sali Gimnastycznej w Lewniowej.

 • Wojewódzki Turniej Cheerleaders w Gnojniku

  2013-11-19

  W Gnojniku odbył się Wojewódzki Turniej Cheerleaders. Wystartowało w nim osiem grup tanecznych: Iskry z Chełmca, No Limit z Borzęcina, ARS z Limanowej, Popcorn z Wiśniowej, Impuls z Łęgu Tarnowskiego, Shake z Oświęcimia oraz Piratki z Gnojnika.

 • Jubileusz Par Małżeńskich 2013

  2013-11-19

  W dniu 12 października, tradycyjnie, jak co roku obchodziliśmy jubileusz „Złotych i Diamentowych Godów". Kolejne pary z terenu naszej gminy doczekały pięknej 50. i 60. rocznicy zawarcia związku małżeńskiego.