Menu główne

Filmy

 • Młodzieżowa Rada Gminy

  2015-05-19

  Gmina Gnojnik rozpoczęła starania o powołanie Młodzieżowej Rady Gminy. Organ ten dawałby szansę młodzieży na aktywniejszy udział w życiu społecznym oraz szansę współdecydowania o sprawach ważnych dla tej grupy wiekowej.

 • Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Gnojniku

  2015-05-19

  10 maja świętowaliśmy 80 - lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Gnojniku. W uroczystości wzięli udział strażacy, przedstawiciele samorządu oraz mieszkańcy gminy.

 • Dzień Sportu w Uszwi

  2015-05-19

  Stare, mądre przysłowie mówi, że sport to zdrowie i trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Pierwszy raz gmina Gnojnik zorganizowała dzień sportu w miejscowości Uszew. W zawodach sportowych wzięło udział 170 uczniów z całej gminy. Organizatorem wydarzenia był Urząd Gminy oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Uszwi.

 • Działalność świetlic wiejskich

  2015-05-19

  Centrum Kultury w Gnojniku intensywnie przygotowuje się wraz z wychowankami świetlic gminnych do letnich imprez plenerowych i związanych z nimi jubileuszy 800-lecia trzech miejscowości- Gnojnika, Lewniowej oraz Gosprzydowej.

 • Tydzień Bibliotek

  2015-05-19

  W ramach ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w gminnych bibliotekach zostało zaplanowane wiele atrakcji mających na celu zachęcić mieszkańców do czytania.

 • Inwestycje w Gminie Gnojnik

  2015-02-23

  Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Wójtem Gminy Gnojnik Sławomirem Paterkiem

 • Gmina Gnojnik - budżet na rok 2015

  2015-02-12

  Wójt Gminy Gnojnik przedstawia informację na temat tegorocznego budżetu.

 • Poznajmy Produkty Lokalne Śliwkowego Szlaku

  2014-11-10

  Film promocyjny pt. „Poznajmy produkty lokalne śliwkowego szlaku” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju – mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

 • W Uszwi powstaje rodzinna altana

  2014-07-28

  Miejscowość Uszew już wkrótce korzystać będzie mogła z nowoczesnej rodzinnej altany zlokalizowanej pomiędzy stadionem wiejskim a Orlikiem.

 • Trwa remont remizy w Lewniowej

  2014-07-28

  Dzięki wysokiej dotacji uzyskanej w ramach programu "Małopolskie Remizy 2014" realizowany jest remont pomieszczeń strażnicy w Lewniowej.

 • Wójt Gminy Gnojnik zaprasza na dwudniowe święto gminy

  2014-07-04

  Tradycyjnie na początku lipca odbędę się Dni Gminy Gnojnik połączone z Jarmarkiem Produktów Lokalnych. Główną atrakcją imprezy będą występy: Arka Kłusowskiego -- finalisty "The Voice of Poland" oraz zespołów Łzy i Lachersi.

 • Wójt Gminy Gnojnik z tytułem Mecenasa Futbolu Małopolskiego

  2014-07-04

  Wójt Gminy Gnojnik znalazł się w gronie 42 wójtów, burmistrzów i sponsorów uhonorowanych przez Małopolski Związek Piłki Nożnej medalami „Mecenas Futbolu Małopolskiego". Odznaczone osoby świadczą wydatną pomoc futbolowi i walnie przyczyniają się do jego rozwoju.

 • Nagrody dla najlepszych

  2014-07-03

  Podczas uroczystej Sesji Rady Gminy w Gnojniku, która odbyła się 26 czerwca przyznano stypendia Wójta Gminy dla najlepszych uczniów, a także nagrody za osiągnięcia w dziedzinie sportu oraz za działalność na rzecz rozwoju kultury. Gratulujemy nagrodzonym!

 • Zaproszenie na Dni Gminy Gnojnik

  2014-07-03

  Organizatorzy Dni Gminy Gnojnik jak co roku przygotowali szereg atrakcji dla Mieszkańców gminy oraz gości: występy popularnych zespołów Łzy i Lachersi, pokazy kulinarne, zawody sportowe, blok zabaw dla dzieci oraz wiele, wiele innych.

 • Trwają remonty dróg gminnych

  2014-04-16

  Odcinki trzech dróg zniszczonych podczas intensywnych opadów deszczu w czerwcu 2013 r. doczekały się remontu. Nową nawierzchnię asfaltową wylano na drogach: "Górka" w Gnojniku, "Za cmentarz" w Lewniowej oraz "Nad Golca" w Gosprzydowej.

 • Będą chodniki w Zawadzie Uszewskiej

  2014-04-07

  Gmina Gnojnik planuje budowę dwóch odcinków chodnika w Zawadzie Uszewskiej o łącznej długości ponad 800m. Z racji posiadania wspólnej parafii, przedszkola, szkół oraz ośrodka zdrowia priorytetem stała się budowa chodnika wiodącego w kierunku Uszwi.

 • Budowa oświetlenia w Gnojniku

  2014-03-12

  Zgodnie z sugestiami mieszkańców Gnojnika Gmina przystąpiła do budowy oświetlenia przy chodniku prowadzącym od parku do nowego kościoła parafialnego. Inwestycja w wysokości ponad 25 tys. zł sfinansowana zostanie ze środków wiejskich.

 • Kolejne drogi do remontu

  2014-03-10

  Gmina Gnojnik pozyskała kolejne środki na remont dróg zniszczonych w czasie powodzi. Już wkrótce rozpocznie się modernizacja trzech odcinków - w Gosprzydowej, Gnojniku i Lewniowej.

 • Gmina Gnojnik stara się o przydomowe oczyszczalnie ścieków

  2014-02-13

  Gmina Gnojnik złożyła wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Zadaniem objętych będzie 108 gospodarstw domowych, które zgłosiły chęć uczestnictwa w projekcie i spełniły warunki udziału w nim.

 • Znów powalczą o "Czarnego Konia"

  2014-02-13

  Gmina Gnojnik zaprasza na XVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy zaplanowany na 22-23 lutego. Tradycyjnie przy szachownicach spotka się elita szachistów z terenu naszej gminy, województwa i kraju. Aby znaleźć się w tym zaszczytnym gronie należy przesłać zgłoszenie do dnia 20 lutego.