Menu główne

Filmy

 • Ogólnopolski Przegląd Grup Kolędniczych w Bukowinie Tatrzańskiej

  2018-02-21

  Prezentacja Grupy Kolędniczej z Uszwi podczas 46. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej

 • Otwarcie Gimnazjum w Lewniowej

  2015-10-14

  W dniu 13 października br. dokonano uroczystego otwarcia Publicznego Gimnazjum w Lewniowej

 • XI Sesja Rady Gminy

  2015-10-14

  Zmiany budżetowe, przyjęcie planu gospodarki niskiej emisji, dotacje do sprzętu ratowniczego to priorytetowe punkty podczas XI Sesji Rady Gminy w Gnojniku.

 • Ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską ...

  2015-10-13

  W gminie Gnojnik świętowano jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego. Jubilaci zostali odznaczeni medalem, otrzymali dyplomy okazjonalne, upominki i kwiaty. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni na wykwintny obiad, po którym przy muzyce kapeli jubilaci i pozostali uczestnicy wspólnie śpiewali i tańczyli.

 • Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy

  2015-10-09

  W dniu 8 października odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy I kadencji, które cieszyły się dużym zainteresowanie wśród młodych ludzi, którzy w sposób aktywny pragną uczestniczyć w życiu społecznym swej małej ojczyzny.

 • Gmina Gnojnik inwestuje w drogi i chodniki

  2015-10-07

  Za blisko 400 tys. zł. Gmina Gnojnik realizuje wspólnie z powiatem brzeskim budowę chodników w miejscowościach Lewniowa i Biesiadki. W/w inwestycje na pewno poprawią bezpieczeństwo dzieci poruszających się do szkoły.

 • Małopolskie Remizy 2015

  2015-10-07

  W ramach projektu Małopolskie Remizy 2015 remontowana jest kolejna strażnica OSP. Tym razem ekipa budowlana dokonuje kompleksowej modernizacji budynku w Gnojniku.

 • Vesna Run 2015

  2015-10-06

  Niedzielne popołudnie upłynęło mieszkańcom Gnojnika pod znakiem sportu. Wydarzenie o nazwie Vesna Run zakończyło projekt Stowarzyszenia: „Jesteśmy aktywni dla zdrowia i na 800 lat Gnojnika”, który przez cały rok wypełniał czas lokalnej społeczności.

 • Gnojnik dobrym miejscem na start dla młodych

  2015-09-30

  Czy Gnojnik jest dobrym miejscem na start dla młodych ludzi? To pytanie na które szukano odpowiedzi podczas forum lokalnego, które odbyło się w Uszwi. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządu, instytucji i organizacji pracujących z młodzieżą. Rozmawiano m.in. o kierunkach działań gminy, który pozwoliłyby młodym ludziom na realizowanie swoich pasji w małych miejscowościach, a niekoniecznie w wielkim mieście.

 • 8 października wybory w Gnojniku

  2015-09-29

  Gmina Gnojnik stawia na młodych. Z tej racji, podczas czerwcowej sesji radni podjęli uchwałę, aby powołać młodzieżową radę gminy. Wybory odbędą się już 8 października.

 • Dożynki gminne

  2015-09-08

  Swoje święto rolnicze w dniu 15 sierpnia obchodzili także mieszkańcy gminy Gnojnik - w programie znalazło się sporo atrakcji m.in. tradycyjne obrzędy dożynkowe. Oprócz tego każdy mógł spróbować regionalnych przysmaków, tańczyć, śpiewać, a przede wszystkim - świetnie się bawić.

 • Gnojnik X Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy

  2015-09-08

  W Centrum Kultury w Gnojniku odbyła się X nadzwyczajna Sesja Rady Gminy. Przodującym punktem obrad była uchwała dotycząca zaciągnięcia kredytu na realizację działań finansowych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej pn. "Budowa mikroinstalacji prosumenckich - fotowoltanicznych na terenie Gminy Gnojnik.

 • Odbudowa dróg

  2015-09-08

  W Gminie Gnojnik odnowiono pięć dróg w miejscowościach Lewniowa, Biesiadki, Gnojnik oraz Zawada Uszewska. Koszt odbudowy dróg gminnych szacuje się na ok 800 tys złotych. Planowane są inwestycje odbudowy kolejnych odcinków dróg, aby poprawić mieszkańcom warunki dojazdów do swoich swoich posesji.