Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Zmagania gimnazjalistów

  Friday, 11 March 2016r. Sport

  Turniej tenisa stołowego indywidualnego i drużynowego szkół gimnazjalnych zakończył się sprawiedliwym podziałem medali oraz pucharów – każda z placówek wyjeżdżała z Uszwi z miejscami na podium i awansem do zawodów powiatowych.

  Na gminny turniej tenisa stołowego drużynowego i indywidualnego, rozgrywany w Uszwi dnia 28 października br., stawiły się reprezentacje trzech szkół gimnazjalnych w następującym składzie:

  PG Gnojnik: Julita Cięciwa, Natalia Górak, Aleksandra Jaroszek, Faustyna Święch, Klaudia Święch, Julia Zapiór, Mirosław Gawęcki, Krzysztof Kornaś, Franciszek Musiał, Dawid Obłąk, Mariusz Szot, Szczepan Wąs;

  PG Lewniowa: Dawid Cecuga, Wojciech Konstanty, Bartłomiej Kornaś, Bartłomiej Pajor;

  PG Uszew: Karolina Czuba, Aleksandra Gnyla, Alicja Hosianiak, Wiktoria Piekarz, Weronika Szewczyk, Joanna Tasior, Piotr Biernat, Krzysztof Chmielarz, Daniel Golec, Karol Grzywacz, Dawid Niewola, Tomasz Smoleń.

  Jako pierwsi przy stołach stanęli chłopcy. Mecze rozgrywano systemem radzieckim, opartym na gotowym schemacie przeprowadzania turnieju. Zawodnicy rozstawiani byli zgodnie ze wskazaniami nauczycieli wychowania fizycznego. W meczach o miejsca gwarantujące udział w zawodach powiatowych mierzyli się ze sobą wysoko rozstawieni gracze. Ostateczny układ na podium wyglądał następująco:

  1. Dawid Obłąk – PG Gnojnik
  2. Dawid Cecuga – PG Lewniowa
  3. Szczepan Wąs – PG Gnojnik
  4. Mariusz Szot – PG Gnojnik
  5. Wojciech Konstanty – PG Lewniowa
  6. Bartłomiej Kornaś – PG Lewniowa

  Podobny system rywalizacji przyjęto w przypadku turnieju indywidualnego dziewcząt. A tak wyglądała końcowa klasyfikacja:

  1. Faustyna Święch – PG Gnojnik
  2. Alicja Hosaniak – PG Uszew
  3. Wiktoria Piekarz – PG Uszew
  4. Julita Cięciwa – PG Gnojnik
  5. Weronika Szewczyk – PG Uszew
  6. Aleksandra Jaroszek – PG Gnojnik

  Po rozegraniu turniejów indywidualnych przystąpiono do meczów drużynowych. Z uwagi na ograniczony czas pojedynki szkół przeprowadzano jedynie w grze podwójnej. W turnieju chłopców udział wzięły po dwie drużyny ze szkół w Gnojniku i Uszwi oraz jeden zespół z Lewniowej. Ostatecznie z kompletem zwycięstw turniej zakończyła drużyna ze szkoły w Lewniowej, na drugim miejscu uplasował się zespół PG Gnojnik A. Te dwie drużyny otrzymały awans do zawodów powiatowych.

  Klasyfikacja końcowa:

  1. PG Lewniowa w składzie: Dawid Cecuga, Wojciech Konstanty
  2. PG Gnojnik A w składzie: Szczepan Wąs, Mariusz Szot
  3. PG Gnojnik B w składzie: Dawid Obłąk, Franciszek Musiał
  4. PG Uszew A w składzie: Piotr Biernat, Dawid Niewola
  5. PG Uszew B w składzie: Krzysztof Chmielarz, Tomasz Smoleń

  Wśród dziewcząt do turnieju przystąpiły dwie drużyny z gimnazjów w Gnojniku i Uszwi.  Na miejscach 1-2 – sprawiedliwie - znalazły się reprezentacje obydwu szkół. Klasyfikacja końcowa:

  1. PG Gnojnik A w składzie: Faustyna Święch, Julita Cięciwa
  2. PG Uszew A w składzie: Wiktoria Piekarz, Alicja Hosaniak
  3. PG Uszew B w składzie: Weronika Szewczyk, Karolina Czuba
  4. PG Gnojnik B w składzie: Aleksandra Jaroszek, Natalia Górak

  Na zwycięzców - zawodniczki, zawodników oraz drużyny - czekały medale w turnieju indywidualnym oraz puchary w turnieju drużynowym. Wszystkim osobom i zespołom, które zakwalifikowały się do zawodów powiatowych życzymy powodzenia.

  Organizatorzy: Publiczne Gimnazjum w Uszwi oraz Urząd Gminy Gnojnik.

Galeria