Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Tryumf Uszwi na zakończenie

  Wednesday, 23 May 2018r. Sport

  Dzięki sprzyjającej pogodzie na początku tegorocznej wiosny zawody sportowe szkół podstawowych udało się zorganizować bez większych przesunięć terminów. Na zakończenie sezonu rozegrano turniej piłki nożnej na Orliku dla grup młodszych.

  Turniej tradycyjnie cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony szkół, które w komplecie stawiły się na kompleksie rekreacyjno-sportowym w Uszwi. Zawody sędziowane przez zawodowego arbitra od początku były bardzo emocjonujące. Zaznaczyć należy jednak, że uczniowie rywalizowali w duchu fair play, a ratownik medyczny obecny na zawodach nie miał zbyt dużo pracy.

  Ostateczne wyniki turnieju poznaliśmy w końcowych potyczkach, a mowa tu zwłaszcza o pojedynkach Uszwi z Lewniową oraz Uszwi z Biesiadkami. Jak się jednak na końcu okazało najważniejszy mecz tego turnieju został rozegrany w połowie zawodów, a było to starcie Gnojnika z Gospodarzami turnieju, którzy ostatecznie odnieśli zwycięstwo nie tylko w tym meczu, ale również w całym turnieju. Tuż za Uszwią uplasował się Gnojnik, zaś miejsce na trzecim stopniu podium przypadło Lewniowej.

  Wyniki meczów:
  Gosprzydowa – Biesiadki – 1:6
  Gnojnik – Lewniowa – 4:1
  Biesiadki – Gnojnik – 2:3
  Uszew – Gosprzydowa – 5:0
  Gnojnik – Uszew – 1:2
  Lewniowa – Biesiadki – 3:2
  Uszew – Lewniowa- 3:0
  Gosprzydowa – Gnojnik – 0:4
  Lewniowa – Gosprzydowa – 4:0
  Biesiadki – Uszew – 2:3

  Klasyfikacja końcowa:
  1. PSP Uszew
  2. PSP Gnojnik
  3. PSP Lewniowa
  4. PSP Biesiadki
  5. PSP Gosprzydowa

  Organizatorzy turnieju: Publiczna Szkoła Podstawowa w Uszwi oraz Urząd Gminy Gnojnik.

  W związku z zakończeniem tegorocznego sezonu zmagań sportowych dla grupy młodszej (Igrzyska Dzieci), Urząd Gminy Gnojnik pragnie serdecznie podziękować Dyrektorom i pozostałym pracownikom szkół za wsparcie organizacyjne, nauczycielom wychowania fizycznego za trud włożony w sportowy rozwój ich podopiecznych oraz uczennicom i uczniom za zaangażowanie, a także walkę w duchu fair play.

  GALERIA ZDJĘĆ

Galeria