Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Trwają zmagania sportowe szkół

  Friday, 24 March 2017r. Sport

  Sukcesy polskich szczypiornistów sprawiły, że wśród dzieci i młodzieży wzrosło zainteresowanie tą dziedziną sportu, o czym świadczy wysoki poziom Gminnego Turnieju Piłki Ręcznej szkół podstawowych. Tytuły mistrzowskie powędrowały do Lewniowej i Uszwi.

  Turniej rozgrywany był 23 marca br. w Gnojniku – stolicy zawodów drużynowych. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał sędzia zawodowy. Jako pierwsze na parkiecie zmierzyły się dziewczęta ze wszystkich pięciu szkół podstawowych. Po losowaniu przystąpiono do rozgrywek prowadzonych systemem każdy z każdym.

  Po pierwszych seriach spotkań na czele czołówki znajdowały się szkoły z Lewniowej i Uszwi. Po początkowych niepowodzeniach do walki włączyły się również dziewczęta z Gnojnika i Biesiadek. Decydujące znaczenie dla ostatecznych wyników miały bezpośrednie spotkania między zainteresowanym drużynami, do których doszło w drugiej części rywalizacji. Uszew zremisowała z Lewniową, która wcześniej przegrała z Gnojnikiem, tracąc tym samym szansę na tytuł mistrzowski. Zwycięzca turnieju – szkoła z Uszwi, zakończyła rozgrywki z trzema zwycięstwami oraz remisem.

  Wyniki meczów:
  Uszew – Gosprzydowa 6:0
  Lewniowa – Biesiadki 2:1
  Gnojnik – Uszew 1:2
  Gosprzydowa – Lewniowa 0:7
  Lewniowa – Gnojnik 0:1
  Biesiadki – Gosprzydowa 5:1
  Uszew – Lewniowa 0:0
  Gnojnik – Biesiadki 4:2
  Biesiadki – Uszew 0:1
  Gosprzydowa – Gnojnik 0:2

  Klasyfikacja końcowa:
  I miejsce – PSP Uszew
  II miejsce – PSP Gnojnik
  III miejsce – PSP Lewniowa
  IV miejsce – PSP Biesiadki
  V miejsce – PSP Gosprzydowa

  W turnieju chłopców zagrały cztery reprezentacje. Od początku rozgrywek wysoką formę prezentowała drużyna Gospodarzy zawodów. Ambitny pościg za Gnojnikiem podjęły szkoły z Biesiadek i Lewniowej. O końcowej klasyfikacji zadecydował jednak dopiero ostatni mecz pomiędzy Gnojnikiem i Lewniową. Wygrana chłopców z Lewniowej zapewniła im zwycięstwo w całym turnieju.

  Wyniki meczów:
  Gnojnik – Biesiadki 4:1
  Uszew – Lewniowa 0:2
  Biesiadki – Lewniowa 1:1
  Gnojnik – Uszew 6:1
  Uszew – Biesiadki 0:4
  Lewniowa – Gnojnik 4:1

  Klasyfikacja końcowa:
  I miejsce – PSP Lewniowa
  II miejsce – PSP Gnojnik
  III miejsce – PSP Biesiadki
  IV miejsce – PSP Uszew

  Puchary i dyplomy drużynom żeńskim oraz męskim wręczała Dyrektor Ewa Prus. Zwycięzcom życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.

  Organizator zawodów: Publiczna Szkoła Podstawowa w Gnojniku oraz Urząd Gminy Gnojnik.

Galeria