Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Święto tańca w Gnojniku

  Monday, 12 June 2017r. Sport

  Już od kilku lat areną powiatowych zmagań szkolnych grup cheerleaders jest Gnojnik. W tym roku w turnieju wzięły udział cztery grupy z terenu naszej Gminy – regularnie odnoszące tryumfy „Piratki” oraz debiutujące zespoły z Gosprzydowej i Uszwi.

  Publiczna Szkoła Podstawowa w Gnojniku we współpracy z Powiatem Brzeskim zorganizowała zawody, w których uczestniczyły - oprócz drużyn z Gminy Gnojnik – zawodniczki z Borzęcina. Turniej sędziowało profesjonalne jury. Dziewczęta rywalizowały w dwóch grupach, zgodnie z podziałem zawodów szkolnych na Igrzyska Dzieci (roczniki 2005 i młodsi) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2002-2004).

  W starszej grupie tryumf odniosły „Piratki” z Gnojnika, a za nimi uplasowały się dziewczęta z Borzęcina i Uszwi. Wśród młodszych uczennic jury najlepiej oceniło zawodniczki z Borzęcina, a miejsca 2-3 przypadły odpowiednio szkole z Gosprzydowej oraz Uszwi.

  Dwa pierwsze zespoły w każdej grupie reprezentować będą naszą Gminę na zawodach wojewódzkich, które odbędą się już w najbliższy piątek, tj. 8 grudnia br. Życzymy powodzenia.

  Wiecej zdjęć z turnieju można zobaczyć na profilu Gminy Gnojnik na Facebooku.

Galeria