Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Rywalizacja przy stołach tenisowych

  Tuesday, 11 July 2017r. Sport

  Trwa sportowa rywalizacja szkół. Na początku listopada na sali gimnastycznej w Uszwi spotkali się uczniowie i uczennice klas siódmych oraz oddziałów gimnazjalnych, by rozegrać turniej tenisa stołowego indywidualnego i drużynowego.

  Na zawody w Uszwi przyjechały reprezentacje wszystkich szkół podstawowych. W turnieju indywidualnym walczyło 18 dziewcząt i 18 chłopców. Jako pierwsze do stołów podeszły dziewczęta, które rywalizowały w czterech grupach, gdzie przeprowadzono mecze systemem każdy z każdym. W ten sposób wytypowano osiem najlepszych zawodniczek (miejsca 1-2 w danej grupie), które przeszły do turnieju głównego, gdzie walczono systemem radzieckim. Cechą tego systemu jest to, że porażka w pierwszym pojedynku nie przekreśla szans na rywalizację o miejsca medalowe. Finałowy pojedynek rozegrały między sobą dziewczęta z Uszwi, które w drodze na podium musiały pokonać bardzo silne zawodniczki z Gnojnika, Lewniowej i Biesiadek. A oto jak przedstawiała się klasyfikacja końcowa:

  I miejsce – Wiktoria Piekarz (PSP Uszew)
  II miejsce – Alicja Hosaniak (PSP Uszew)
  III miejsce – Julita Cięciwa (PSP Gnojnik)
  IV miejsce – Julita Pasek (PSP Lewniowa)
  V miejsce – Natalia Górak (PSP Lewniowa)
  VI miejsce – Anna Sacha (PSP Biesiadki)

  Chłopcy rywalizowali podobnym systemem jak dziewczęta – najpierw walczyli w grupach, a później najlepsza ósemka przeszła do turnieju głównego. Zawody stały pod znakiem dominacji Lewniowej – trzech chłopców z tej szkoły uplasowało się w pierwszej szóstce. Walkę z nimi podjęli zawodnicy z Uszwi, Gnojnika i Biesiadek, którzy zajęli miejsca od drugiego do czwartego. Klasyfikacja końcowa:

  I miejsce – Jakub Konstanty (PSP Lewniowa)
  II miejsce – Dawid Niewola (PSP Uszew)
  III miejsce – Bartosz Skirło (PSP Gnojnik)
  IV miejsce – Kamil Musiał (PSP Biesiadki)
  V miejsce – Norbert Dominik (PSP Lewniowa)
  VI miejsce – Wojciech Konstanty (PSP Lewniowa)

  Następnie przystąpiono do rywalizacji drużynowej. Tu znów mierzono się każdy z każdym (mecz deblowy). Wśród dziewcząt z kompletem wygranych zwyciężył duet z Uszwi – Alicja Hosaniak i Wiktoria Piekarz. Za nim uplasowała się drużyna z Lewniowej (Julita Pasek, Kamila Adamik), zaś ostatnie miejsce na podium przypadło Biesiadkom (Anna Sacha, Maria Rąpała). Klasyfikacja końcowa:

  I miejsce – PSP Uszew
  II miejsce – PSP Lewniowa
  III miejsce – PSP Biesiadki
  IV miejsce – PSP Gnojnik
  V miejsce – PSP Gosprzydowa

  Nieco inaczej przebiegł turniej męski. Tu dominował Gnojnik (Bartosz Skirło, Michał Migrała), któremu po piętach deptała drużyna z  Lewniowej (Jakub Konstanty, Wojciech Konstanty). Trzecie miejsce na podium zajęli gospodarze, czyli chłopcy z Uszwi (Karol Grzywacz, Dawid Niewola).
  Klasyfikacja końcowa:

  I miejsce – PSP Gnojnik
  II miejsce – PSP Lewniowa
  III miejsce – PSP Uszew
  IV miejsce – PSP Biesiadki
  V miejsce – PSP Gosprzydowa

  Turniej zakończyło wręczenie medali oraz pucharów. Zwycięzcom życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.

  Organizatorzy: Publiczna Szkoła Podstawowa w Uszwi oraz Urząd Gminy Gnojnik.

Galeria