Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Królewskie zmagania w Gosprzydowej

  Friday, 11 August 2017r. Sport

  Szachy już od kilku lat cieszą się w naszej gminie dużym powodzeniem. Wysoki poziom amatorów “królewskiej gry” potwierdziły turnieje w szachach drużynowych uczniów szkół podstawowych rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży.

  Zaproszenie do przyjazdy na turniej w gosprzydowskiej szkole przyjęły trzy placówki – Biesiadki, Gnojnik i Uszew, a także gospodarze. 6 listopada rywalizowała grupa młodsza, zaś dzień później grupa starsza. Opiekę sędziowską nad zawodami sprawował Dyrektor Tadeusz Kowalczyk. Cztery drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym, a pojedynki toczyły się na szachownicach zgodnie z ustawieniem zgłoszonym przez opiekunów zespołów. Wszystkie szkoły prezentowały zbliżony poziom, jednak ostatecznie na pierwszym miejscu uplasowała się Uszew, jeden mecz remisując, a dwa wygrywając. O jedno zwycięstwo mniej mieli szachiści z Biesiadek, plasując się na drugim miejscu.

  Klasyfikacja końcowa:
  I miejsce – PSP Uszew (Konrad Hosaniak, Jan Kowalczyk, Jakub Biel, Klaudia Młyńska)
  II miejsce – PSP Biesiadki (Dominik Biel, Andrzej Hebda, Adam Hebda, Julia Machał)
  III miejsce – PSP Gnojnik (Sebastian Pasek, Maksymilian Święch, Jakub Habel, Antonina Florczyk)
  IV miejsce – PSP Gosprzydowa (Karolina Kopeć, Sylwester Sacha, Karolina Kozdrój)

  W grupie starszej (roczniki 2002-2004) rywalizowały te same szkoły. Poziom zawodów był wysoki, o czym świadczyła duża liczba ciekawych pojedynków indywidualnych (toczonych zwłaszcza na szachownicy nr 4, która – zgodnie z regulaminem – zajmowana jest przez dziewczęta) oraz meczów drużynowych zakończonych remisem. Najwyższą formę zaprezentowali szachiści z Gnojnika, którzy do dwóch pierwszych wygranych dołożyli na końcu remis. Drugie miejsce wywalczyła Uszew, zaś o kolejności ma miejscach 3-4 musiały decydować dopiero lepsze wyniki na poszczególnych szachownicach.

  Klasyfikacja końcowa:
  I miejsce – PSP Gnojnik (Antoni Musiał, Jacek Kowalczyk, Sebastian Tekiela, Julita Cieęciwa)
  II miejsce – PSP Uszew (Karol Grzywacz, Daniel Golec, Dawid Niewola, Alicja Hosaniak)
  III miejsce – PSP Gosprzydowa (Adrian Wąs, Gabriela Kozdrój, Emilia Dubiel)
  IV miejsce – PSP Biesiadki(Patryk Turski, Jan Warchał, Anna Sacha, Sylwia Kozdrój)

  Na wyróżnienie zasługują zawodnicy, którzy wygrali wszystkie swoje pojedynki to jest Adam Hebda (PSP Biesiadki), Konrad Hosaniak (PSP Uszew), Anna Sacha (PSP Biesiadki), Antoni Musiał (PSP Gnojnik), Jacek Kowalczyk (PSP Gnojnik) i Alicja Hosaniak (PSP Uszew). Wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy za udział oraz godną rywalizację.

  Na zwycięzców obydwu turniejów czekały puchary oraz medale, wręczane przez Dyrektora Tadeusza Kowalczyka oraz opiekunów drużyn.

  Organizatorzy: Publiczna Szkoła Podstawowa w Gosprzydowej oraz Urząd Gminy Gnojnik.

Galeria