Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Igrzyska Młodzieży dobiegły końca

  Monday, 14 May 2018r. Sport

  Pogoda dopisała organizatorom oraz uczestnikom Dnia Sportowca dla młodzieży szkolnej, który odbył się 11 maja br. na Orliku w Uszwi. Chłopcy rozegrali swój ostatni turniej – zawody w piłce nożnej „szóstek”, zaś dziewczęta miały okazję poćwiczyć aerobik.

  Ostatnie zawody dla grupy starszej to jak zawsze turniej piłki nożnej chłopców na Orliku. Już od czterech lat turniej ten jest łączony z Dniem Sportowca, w którym uczestniczą reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Gnojnik. W bieżącym roku na Orliku integrowało się około stu młodych osób, nad których bezpieczeństwem czuwali opiekunowie.

  W zawodach piłki nożnej wzięły udział cztery szkoły – ZSP Biesiadki, PSP Gnojnik, ZSP Lewniowa i PSP Uszew. Zawody sędziował zawodowy arbiter. A oto jak przedstawiały się wyniki rywalizacji:

  Gnojnik – Biesiadki 3:0
  Lewniowa – Uszew 1:0
  Gnojnik – Uszew 0:2
  Biesiadki – Lewniowa 0:9
  Gnojnik – Lewniowa 1:1
  Uszew – Biesiadki 2:0

  Puchar zwycięzców powędrował do chłopców z Lewniowej. Razem z nimi w turnieju powiatowym naszą Gminę będą reprezentowali także zawodnicy z Uszwi – gospodarze zmagań powiatowych oraz drugi zespół etapu gminnego.

  Wyniki końcowe:
  I miejsce – ZSP Lewniowa
  II miejsce – PSP Uszew
  III miejsce – PSP Gnojnik
  IV miejsce – ZSP Biesiadki
  Podczas gdy chłopcy rywalizowali na boisku do piłki nożnej, dziewczęta miały okazję poćwiczyć aerobik pod okiem instruktorki. Mimo lejącego się z nieba żaru, dziewczęta ochoczo przystąpiły do treningu.
  Na wszystkich uczestników Dnia Sportowca czekał poczęstunek w postaci pizzy, napojów i batonów.

  Organizacja IV Dnia Sportowca dla szkół podstawowych nie byłaby możliwa bez życzliwości i pomocy finansowej sponsorów, którymi byli:
  - Paweł Klecki i Stanisław Klecki – „Oknodrewal”,
  - Pizzeria „Torino”,
  - Krzysztof Wójs – F.H.U. „Novum V”,
  - Marta i Piotr Pawełkowie - F.H.U. "Novum II"
  - Bogumiła Myszka – „Trans-Bet”,
  - Mirosław Nowak, Dominik Chamioło – „Pagen”,
  - Andrzej Zelek – „Auto-Zelek”,
  - Rafał Grabarz – „Impero”.

  Wszystkim sponsorom jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

  W związku z zakończeniem tegorocznego sezonu zmagań sportowych dla grupy starszej (Igrzyska Młodzieży Szkolnej), Urząd Gminy Gnojnik pragnie serdecznie podziękować Dyrektorom i pozostałym pracownikom szkół za wsparcie organizacyjne, nauczycielom wychowania fizycznego za trud włożony w sportowy rozwój ich podopiecznych oraz uczennicom i uczniom za zaangażowanie, a także walkę w duchu fair play. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Publicznej Szkoły Podstawowej w Uszwi za pomoc w przygotowaniu Dnia Sportowca.

  GALERIA ZDJĘĆ

Galeria