Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Biegi sztafetowe w Uszwi

  Monday, 26 September 2016r. Sport

  Przy słonecznej pogodzie i dopisujących wszystkim humorach zainaugurowano sezon szkolnych zawodów sportowych 2016/2017 rozgrywanych w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa. Szkoły podstawowe zmierzyły się w konkurencji sztafetowe biegi przełajowe.

  Gdy opadły poranne mgły na stadionie w Uszwi do boju stanęły dziesięcioosobowe dryżuny dziewcząt i chłopców. Reprezentacje wystawiły następujące placówki: PSP w Biesiadkach (drużyna żeńska i męska), PSP Gnojnik (drużyna żeńska i męska), PSP Lewniowa (drużyna żeńska) oraz PSP Uszew (drużyna żeńska i męska).

  Jako pierwsze do zawodów przystąpiły dziewczęta, które mierzyły się na dystansie 800m. Już na pierwszych zmianach kondycję oraz ambicję pokazały zawodniczki z Lewniowej, które – mimo pogoni rywalek – pierwszego miejsca nie oddały aż do mety. Na kolejnych pozycjach trwała zacięta walka. Ostatecznie jednak, na kilka zmian przed końcem biegu, na drugą pozycję wysunęły się dziewczęta z Gnojnika. Na miejscu III zawody zakończyły zawodniczki z Biesiadek, a na czwartym drużyna gospodarzy.

  Sytuacja szybciej wyklarowała się podczas biegu drużyn męskich. Zawodnicy z Gnojnika wypracowali sobie dużą przewagę, którą stopniowo powiększali na każdej kolejnej zmianie. Za ich plecami rywalizowali chłopcy z Uszwi i Biesiadek. Ostatecznie drugie miejsce nagradzane wyjazdem na zawody powiatowe wywalczyli gospodarze.

  Klasyfikacja końcowa:

  Drużyny żeńskie:
  I miejsce – PSP Lewniowa
  II miejsce – PSP Gnojnik
  III miejsce – PSP Biesiadki
  IV miejsce – PSP Uszew

  Drużyny męskie:
  I miejsce – PSP Gnojnik
  II miejsce – PSP Uszew
  III miejsce – PSP Biesiadki

  Wszystkim biegaczkom i biegaczom gratulujemy wytrwałości oraz ambicji. Zdobywcom miejsc 1-2 życzymy sukcesów na zawodach powiatowych.

  Organizatorzy: Publiczna Szkoła Podstawowa w Uszwi oraz Urząd Gminy Gnojnik.

Galeria