Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • SMSowy system ostrzegania

  Friday, 19 April 2013r. SMSowy System Ostrzegania

  W związku z nadejściem wiosny i możliwych zagrożeń, które niesie ze sobą ta pora roku przypominamy, że na terenie naszej gminy działa nowoczesny system sms-owego ostrzegania mieszkańców o zagrożeniach.

  Aby otrzymywać takie powiadomienie należy zalogować się do systemu.Trwa to zaledwie kilka minut.

  Jak działa SMS-owy informator? W chwili pojawienia się niebezpieczeństwa do mieszkańców zalogowanych w systemie gminne centrum zarządzania kryzysowego rozsyła komunikat ostrzegawczy dotyczący rodzaju i rozmiaru zagrożenia oraz terytorium jego wystąpienia. Sygnał przesyłany jest poprzez operatorów komórkowych i dociera do mieszkańców z zagrożonego terenu.

  Swój numer do systemu można dodać ZA DARMO klikając w link poniżej. Wysyłane wiadomości z systemu są BEZPŁATNE.                                                    » Rejestracja do systemu «


  Głównym założeniem SMS-owego Systemu Ostrzegania ludności jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez szybki proces informowania ich, tak by mieli szansę spokojnie zabezpieczyć swój dobytek, a czasem ewakuować się z miejsc zagrożonych katastrofą naturalną. Ponadto, za pomocą SMS-owego informatora Gmina Gnojnik może zawiadamiać o wypadkach komunikacyjnych na trasie nr 75, awariach sieci energetycznych, gazowniczych i wodociągowych oraz ważnych wydarzeniach kulturalnych i sportowych organizowanych na terenie naszej gminy.

Galeria