Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • SMSowy System Informowania i Ostrzegania

  Wednesday, 24 July 2019r. SMSowy System Ostrzegania

  Gmina Gnojnik wielokrotnie dotykana była przez tragedię powodzi. Wprawdzie żywiołowi natury trudno się przeciwstawić, jednak zawsze można załagodzić jego negatywne skutki. Dlatego Wójt Gminy Gnojnik zdecydował o wprowadzeniu na terenie naszej gminy nowoczesnego systemu informowania mieszkańców o zagrożeniach za pomocą wiadomości sms.

  Aby otrzymywać takie powiadomienie należy się zalogować do systemu, a proces ten trwa zaledwie kilka minut. Jak działa SMS-owy informator? W chwili pojawienia się niebezpieczeństwa do mieszkańców zalogowanych w systemie gminne centrum zarządzania kryzysowego rozsyła komunikat ostrzegawczy dotyczący rodzaju i rozmiaru zagrożenia oraz terytorium jego wystąpienia. Sygnał przesyłany jest poprzez operatorów komórkowych i dociera do mieszkańców z zagrożonego terenu.

  Swój numer do systemu można dodać za darmo klikając w link poniżej. Wysyłane wiadomości z systemu są bezpłatne dla mieszkańca.

  » Rejestracja do systemu «

  Głównym założeniem SMS-owego Systemu Ostrzegania ludności jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez szybki proces informowania ich, tak by mieli szansę spokojnie zabezpieczyć swój dobytek, a czasem ewakuować się z miejsc zagrożonych katastrofą naturalną. Ponadto, za pomocą SMS-owego informatora Gmina Gnojnik może zawiadamiać o wypadkach komunikacyjnych na trasie nr 75, awariach sieci energetycznych, gazowniczych i wodociągowych oraz ważnych wydarzeniach kulturalnych i sportowych organizowanych na terenie naszej gminy.

Galeria