Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • SMS-owy System Ostrzegania już działa!

  Tuesday, 28 February 2012r. SMSowy System Ostrzegania

  Na terenie naszej gminy ruszył system ostrzegania ludności o zagrożeniach za pomocą SMS-owych komunikatów. Do systemu można się bezpłatnie zalogować na niniejszej stronie w zakładce „SMS-owy System Ostrzegania i Informowania”.

  Wójt Gminy Gnojnik zdecydował o uruchomieniu tego systemu, aby usprawnić proces komunikacji z mieszkańcami. Od teraz informacje o zagrożeniach będą docierały szybciej, dzięki czemu zwiększy się czas na zabezpieczenie domu czy ewakuowanie rodziny i zwierząt.

  Aby już teraz za darmo zalogować się do systemu wystarczy kliknąć w poniższy link i poświęcić ok. 2 minut na wypełnienie formularzu rejestracyjnego. Wiadomości wysyłane z systemu są dla mieszkańca BEZPŁATNE.

  LOGOWANIE DO SYSTEMU

  Każdy mieszkaniec, który zaloguje się w systemie będzie otrzymywał – w razie pojawienia się zagrożenia - komunikaty ostrzegawcze na swój telefon komórkowy. Ostrzeżenia wysłane z gminnego centrum zarządzania kryzysowego będą jasne, dzięki czemu unikniemy sytuacji chaosu informacyjnego.

  W założeniu system ma służyć nie tylko informowaniu o zagrożeniach naturalnych, ale również o planowanej ewakuacji, awariach sieci wodociągowej i gazowniczej, a także organizowanych na terenie gminy wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

Galeria