Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Media odwiedziły naszą gminę

  Tuesday, 3 January 2012r. SMSowy System Ostrzegania

  29 lutego w Urzędzie Gminy Gnojnik odbyła się konferencja prasowa. Jej tematem było wprowadzenie na terenie naszej gminy SMS-owego Systemu Ostrzegania i Informowania mieszkańców.

  System uruchomiono 28 lutego. Można się do niego bezpłatnie zalogować na niniejszej stronie:

  ZALOGUJ SIĘ DO SYSTEMU

  System powiadamiania poprzez wiadomości tekstowe jest szczególnie ważny z racji ciągłego zagrożenia Gminy Gnojnik powodziami. Aby przedstawić sposób działania i korzyści wynikające z uruchomienia tego systemu w Urzędzie Gminy zorganizowano konferencję prasową. Na zaproszenie Wójta do naszej gminy przyjechali przedstawiciele lokalnych mediów.

  W konferencji uczestniczyli z ramienia Gminy: Pan Sławomir Paterek - Wójt Gminy Gnojnik, Pan Grzegorz Baka – Inspektor ds. Wojskowo-Obronnych oraz Pan Piotr Nosalski – Wiceprezes Zarządu Centrum Technologii Informatycznych Sp. z o.o - firmy, która zaprojektowała system. Na spotkaniu obecny był również Pan Józef Rajchel – Kierownik Tarnowskiego Oddziału Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

  Jeśli chodzi o przedstawicieli mediów to gościliśmy następujące osoby: Panią Kamilę Konturek i Pana P. Srokę – reporterów „Kroniki Krakowskiej”, Pana Mirosława Kowalskiego, Pana Piotra Tracza – właściciela firmy MEDIA INFO, Pana Tomasza Pajora – Redaktora Naczelnego „Informatora Brzeskiego”, Panią Bogumiłę Smolińską oraz Pana Grzegorza Golca – przedstawicieli radia RDN Małopolska, Panią Ewę Świerczek – Redaktor Naczelną „Wieści Gminnych” oraz Pana Marka Latasiewicza – Redaktora Naczelnego „Brzeskiego Tygodnia”.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim dziennikarzom za przybycie.

Galeria