Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • „SĄSIEDZKI WOLONTARIAT”

  Thursday, 19 March 2020r. Informacje

  W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób starszych, samotnych lub z niepełnosprawnościami zamieszkujących teren Gminy Gnojnik, zachęcamy do włączenia się wszystkich chętnych w specjalną akcję „Sąsiedzki Wolontariat”, z której skorzystać będą mogły osoby

  Obecna sytuacja sprawiła, że seniorzy i osoby chore, są najbardziej narażone na  koronawirus SARS-CoV-2. Dlatego powinny one w najbliższym czasie pozostać w domach.  

  W tym celu zachęcamy mieszkańców Gminy Gnojnik w każdym wieku – społeczników, osoby empatyczne, z pomysłem na mądre pomaganie – aby przyłączyli się do grupy wolontariuszy akcji „Sąsiedzki Wolontariat” i bezinteresownie udzielali wsparcia słabszym i potrzebującym.
  Nie bądźmy obojętni na osobę starszą, samotną, niepełnosprawną mieszkającą w bliskim sąsiedztwie. Zaoferujmy Jej swoją pomoc.

  W ramach „Sąsiedzkiego wolontariatu” Wolontariusze mogą zakupić żywność, środki higieniczne i środki czystości w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania lub wykupią leki na podstawie przekazanych im recept.
  Sposób zapłaty za zakupy oraz sposób dostarczenia towarów ustalany winien być indywidualnie z zainteresowaną osobą.

  Zachęcamy do kontaktu także osoby, które chciałyby włączyć się w akcję jako wolontariusze, a nie mają w swoim sąsiedztwie osób, którym mogą zaoferować swoją pomoc.

  Jeżeli chcesz pomóc jako wolontariusz, nie czekaj, skontaktuj się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gnojniku pod numerem telefonu 14 68 69 720 lub  14 68 69 600 wew. 36. Stworzona w ten sposób baza osób, pozwoli w przyszłości na skierowanie pomocy Wolontariusza tam, gdzie będzie ona naprawdę potrzebna.

  Licząc na Państwa wrażliwość i wyrozumiałość liczymy, że akcja przyniesie oczekiwane rezultaty.

  Apelujemy do Seniorów, aby jednocześnie uważali na próby oszustw i wyłudzeń, które w tym czasie mogą się pojawiać. Wszelkie działania podejmowanie przez Sąsiadów, Wolontariuszy będą jedynie na wyraźną Waszą prośbę i za Waszą zgodą.

   

  Kierownik
  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku
  Renata Krakowska


  Zdjęcie pochodzi z zasobów witryny www.pixabay.com

Galeria