Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • PIERWSZE PACZKI ŻYWNOŚCIOWE ROZDANE

  Wednesday, 2 December 2020r. Inne

  W dniu 3 luty br. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w dniu 3 luty br. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku rozdysponował 9870,60 kg żywności. Z pomocy w formie paczki żywnościowej tym razem skorzystało 861 osób.

  W tegorocznej edycji zakwalifikowani do Programu POPŻ 2014 – 2020 Podprogram 2019 otrzymali produkty żywnościowe następującego typu: groszek z marchewką, fasola biała, sok jabłkowy, makaron jajeczny, ryż biały, mleko UHT, ser podpuszczkowy, szynka drobiowa, filet z makreli w oleju, cukier biały, olej rzepakowy.


  Wójt Gminy Gnojnik  oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku serdecznie dziękują właścicielowi firmy NOVUM (Krzysztof Wójs) za użyczenie wózka widłowego oraz wózka paletowego. Za darmowy transport dziękujemy Bankowi Żywności, a także pracownikom Spółki Eco-Gnojnik za pomoc przy rozładunku. Serdeczne podziękowania należą się również OSP Gnojnik za użyczenie pomieszczenia do wydawania żywności jak również sołtysom za pomoc przy dostarczeniu żywności.


  Osoby zainteresowane otrzymaniem wsparcia proszone są o zgłaszanie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej celem otrzymania skierowania uprawniającego do wydania żywności.
  Przypominamy, iż MRPiPS podwyższyło kryterium dochodowe uprawniające do skorzystania z POPŻ, zgodnie z którym pomoc w postaci paczki żywnościowej może być udzielana osobom i rodzinom, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1.402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1.056 zł dla osoby w rodzinie.

   

  Zdjęcie pochodzi z zasobów witryny www.pixabay.com

Galeria