Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Otwarcie Orlika i zasady funkcjonowania

  Wednesday, 13 May 2020r. Informacje

  Szanowni Państwo, od dnia 18 maja br., decyzją Wójta Gminy Gnojnik zostanie uruchomiony obiekt Orlik w Uszwi. Orlik będzie funkcjonował zgodnie z wytycznymi:

  Zasady obowiązujące na boisku sportowym  Orlik – Uszew  w Gminie Gnojnik

  W związku ze stanem epidemii ogłoszonym  Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020r.w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii  (Dz. U. Poz. 491), Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 792) oraz z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 07.05.2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (DZ. U. poz. 820) wprowadza  się następujące zasady bezpieczeństwa obowiązujące na boisku sportowym Orlik – Uszew w Gminie Gnojnik Orlik będzie funkcjonował zgodnie z wytycznymi: 

  1. Zarządzający boiskiem  Orlik – Animator ma obowiązek prowadzić wcześniejsze zapisy uczestników zajęć  (Imię i Nazwisko, adres i tel. kontaktowy w razie gdy osoby są niepełnoletnie dane do opiekunów). Nie ma możliwości wejścia na obiekt bez zgłoszenia wcześniej Animatorowi (!!!)

  2. Jednorazowo na obiekcie może przebywać maksymalnie 6 osób ćwiczących plus osoba prowadząca zajęcia

  3. Zarządzający boiskiem, na boisku Orlik – Animator ma obowiązek tak ustalać zajęcia aby poszczególne grupy nie spotykały się oraz zapewnić 15 minutową przerwę na dezynfekcję sprzętu i toalet.

  4. Dezynfekcji podlegają przede wszystkim przedmioty mające bezpośredni kontakt z osobami, które go użytkują. 

  5. W związku z rozporządzeniami wyżej wymienionymi wyłącza się z użytkowania szatnie i prysznice.

  6. Zalecane jest zachowywanie możliwie najczęściej dystansu przy uprawianiu sportu analogicznie jak przy np. przemieszczaniu się i bezpiecznych odstępach 2 metrowych.

  7. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z obecnie obowiązującymi zasadami dziecko w wieku do 13. lat może dotrzeć na obiekt tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub innej osoby pełnoletniej.

  8. Przebywając na obiekcie nie ma obowiązku zakrywania twarzy (dotyczy to osób uprawiających sport i osoby prowadzącej zajęcia). Należy mieć na względzie obowiązek zasłaniania twarzy podczas przemieszczania się na obiekt.

  9. Osoby korzystające z obiektu lub sprzętu są zobowiązane do dezynfekcji rąk wchodząc i opuszczając obiekt. 

  Kontakt do Animatora: Wojciech Kukla – 515 456 106

  Z uwagi na zakaz poruszania się dzieci do lat 13 bez opieki prosimy o wypełnienie oświadczenia, które dostępne będzie u Animatora.

  Załączniki:

  Zasady obowiązujące na Orliku

  Klauzula Informacyjna

  Oświadczenie Rodzica 

  Szczegółowe wytyczne i informację odnośnie funkcjonowania m.in. obiektów sportowych typu orlik oraz aktualne ogólne zalecenia, znajdują się na stronach internetowych:  

  https://www.gov.pl/web/sport/odmrazanie-sportu--etap-od-4-maja-2020-r--odpowiedzi-na-najczesciej-zadawane-pytania

  https://www.gov.pl/web/sport/rozporzadzenie-rady-ministrow-z-dnia-2-maja-2020-r-w-sprawie-ustanowienia-okreslonych-ograniczen-nakazow-i-zakazow-w-zwiazku-z-wystapieniem-stanu-epidemii

  https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia 

   

Galeria