Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Kiermasz charytatywny przy PSP Gnojnik

  Tuesday, 17 May 2022r. Oświata

  W dniach 8 – 9 czerwca br. przy Publicznej Szkole Podstawowej w Gnojniku odbędzie się kiermasz charytatywny na rzecz poszkodowanych w wojnie dzieci ukraińskich. Całe przedsięwzięcie będzie firmowane przez Fundusz UNICEF.

  PSP w Gnojniku już drugi rok należy do Klubu Szkół UNICEF i organizowała już w tym czasie na swoim terenie niejedną akcję pomocową skierowaną do dzieci z najuboższych zakątków świata. Tym razem, przy okazji bieżącego kiermaszu, szkoła ponowiła współpracę z firmą Pagen, która także bardzo prężnie wspiera działania tejże organizacji jako Przyjaciel UNICEF (Pagen pomagał szkole w zeszłym roku jako sponsor nagród w konkursie plastycznym realizowanym jako jedno z działań Funduszu).

  W PSP w Gnojniku powołany został także Zespół Zadaniowy na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy w związku z wystąpieniem wojny na jej terytorium. Jednym z zadań Zespołu, zaplanowanym na czerwiec b.r.szk. jest właśnie zorganizowanie w/w imprezy charytatywnej. Nadmienić należy, że  w szkole bardzo prężnie działa grupa uczniów – wolontariuszy, którzy czynnie i z wielkim zaangażowaniem włączają się w prace dobroczynne na rzecz poszkodowanych Ukraińców. 

  Tym razem, uczniowie - wolontariusze będą piec ciasteczka na ten szczytny cel, firma Pagen wesprze akcję finansowo i rzeczowo. 

  Nauczycielki PSP w Gnojniku i pracownik Pagenu, zaopatrzeni w identyfikatory i puszki, w tejże akcji będą pełnili funkcję wolontariuszy przy zbieraniu datków. Impreza zaplanowana jest w wiacie przed budynkiem szkoły w Gnojniku. 

  Serdecznie zapraszamy i prosimy o wsparcie finansowe akcji.

  Liczymy na Państwa obecność 8 – 9 czerwca!

  Plakat Pomoc dzieciom z Ukrainy

  Publiczna Szkoła Podstawowa w Gnojniku

Galeria