Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Sukcesy „Kolędników znad Uszwicy” w roku jubileuszu

  Tuesday, 2 July 2019r. Kultura

  „Kolędnicy znad Uszwicy” obchodzą w tym roku 10-lecie powstania. Historia ich działalności to pasmo sukcesów: osiem razy zdobyli I miejsce w Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych w Lipnicy Murowanej. Otrzymali też dwie statuetki Lipnickiej Gwiazdy.

  Na Ogólnopolskim Przeglądzie  Grup Kolędniczych w Bukowinie Tatrzańskiej byli osiem razy, przywożąc stamtąd dwie srebrne spinki za II miejsca, cztery brązowe spinki za III miejsca oraz dwa wyróżnienia.

  Te sukcesy motywują ich do jeszcze większego zaangażowania w życie kulturalne lokalnej społeczności, czego owocem są koncerty patriotyczne na Święto Niepodległości oraz niezwykłe Misteria Drogi Krzyżowej po ulicach Uszwi.
  Jednak najwięcej radości przynosi im niezwykle ciepłe przyjęcie przez mieszkańców Uszwi, którzy od 10 lat niezmiennie licznie gromadzą się, by obejrzeć przygotowane przedstawienia.

  W ubiegłym roku idąc w ślady Panów, także dzieci postanowiły przygotować tradycyjny obrzęd kolędniczy, z którym na konkursie w Lipnicy Murowanej zdobyli wyróżnienie, co skłoniło ich do jeszcze większej pracy. W tym roku mogą się pochwalić I miejscem na lipnickim przeglądzie oraz kwalifikacją na 22. Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu, gdzie zajęli III miejsce.

  A już 15 lutego po raz dziewiąty „Kolędnicy znad Uszwicy” wyruszą na przegląd do Bukowiny Tatrzańskiej. Gratulujemy i życzymy im powodzenia.

  Lucyna Wnęk
  Świetlica wiejska w Uszwi


  Zdjęcia autorstwa Świetlicy wiejskiej w Uszwi.

Galeria