Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Przypięta aktualność Zapraszamy na Święto Gminy Gnojnik - 2 lipca br.

  Wójt Gminy oraz Centrum Kultury zapraszają na Święto Gminy Gnojnik. W programie m.in. występy artystyczne, zabawa taneczna, atrakcje dla dzieci oraz stoiska gastronomiczne. Gwiazdą wieczoru będzie Orkiestra Baczków.

  Thursday, 23 June 2022r. czytaj więcej Kultura
 • Powitanie lata w Zawadzie Uszewskiej

  W dniu 25 czerwca br. Świetlica Wiejska w Zawadzie Uszewskiej wraz ze Stowarzyszeniem „Wieś Naszych Marzeń” zorganizowały pierwszy dzień wakacji. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji.

  Tuesday, 28 June 2022r. czytaj więcej Kultura
 • Zwycięski debiut w Kazimierzu Dolnym

  I miejsce (w kategorii zespołów) wyśpiewała Męska Grupa Śpiewacza „USZWIANIE” z Uszwi podczas 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, który odbył się w dniach 23-26 czerwca w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

  Monday, 27 June 2022r. czytaj więcej Kultura
 • #ŚląskWspólnaSprawa

  Biuro Programu „Niepodległa” i Instytut Myśli Polskiej im. W. Korfantego zapraszają do korzystania z wystawy #ŚląskWspólnaSprawa, która jest częścią obchodów 100. rocznicy przyłączenia ziem Górnego Śląska do Polski.

  Thursday, 23 June 2022r. czytaj więcej Kultura
 • "Tyś jest róży Kwiat"

  31 maja br. we wtorek na zakończenie miesiąca poświęconego czci Matki Bożej od centrum Gnojnika, aż po Lewniową unosiły się anielskie głosy pieśni Maryjnych: "Chwalcie łąki umajone", "Po górach, dolinach" itp.

  Wednesday, 6 July 2022r. czytaj więcej Kultura
 • "Majówka jak sprzed lat"

  W niedzielę 29 maja br. w gnojnickim parku mieszkańcy Gnojnika i okolicznych miejscowości mieli okazję spotkać się się całymi rodzinami na wydarzeniu organizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich "Krajanki" w Gnojniku.

  Sunday, 6 February 2022r. czytaj więcej Kultura