Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Zapraszamy do SPA w Gnojniku

  Wójt Gminy Gnojnik oraz Dyrektor Centrum Kultury zapraszają 25 lipca br. do SPA, czyli Strefy Parkowych Atrakcji, gdzie na rodziny czekać będą m.in. animacje, zabawy, dmuchańce, przejażdżki na kucyku, lokalna gastronomia oraz strefa relaksu dla rodziców.

  Tuesday, 20 July 2021r. czytaj więcej Kultura
 • Uszewskie kukiełkowanie ze śliwką w tle

  Fundacja Wspierania Aktywności i Zachowania Dziedzictwa Lokalnego „PRO MEMORY” wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich „Zawadzianki” w Zawadzie Uszewskiej zorganizowała warsztat wyrobu i wypieku uszewskiej kukiełki, dawnej perły lokalnego rzemiosła.

  Wednesday, 16 June 2021r. czytaj więcej Kultura
 • Dołącz do programu e-Bank Talentów 2021

  Serdecznie zapraszamy wszystkich muzycznie uzdolnionych uczniów z całej Polski do wzięcia udziału w drugiej edycji największego w Polsce programu stypendialnego „e-Bank Talentów 2021”.

  Tuesday, 15 June 2021r. czytaj więcej Kultura
 • Konkurs fotograficzny "Wielkanoc w domu z CRL"

  Mając na uwadze sytuację epidemiczną, zbliżające się Święta powinniśmy spędzić w domach z najbliższymi. Chcąc umilić ten czas Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza do wzięcia udziału w świątecznym konkursie fotograficznym "Wielkanoc w domu z CRL".

  Wednesday, 31 March 2021r. czytaj więcej Kultura
 • Legendarna perła uszewskiego rzemiosła

  Aby przygotować zaczyn do wypieku uszewskiej kukiełki, wystarczy trochę wody, mąki pszennej, drożdży i soli. Zarobione w ten sposób ciasto należy odstawić w ciepłym miejscu, aby dobrze wyrosło.

  Thursday, 10 December 2020r. czytaj więcej Kultura
 • Życzenia z okazji Dnia Sołtysa

  Sołtysom Gminy Gnojnik najserdeczniejsze podziękowania za trud pracy na rzecz lokalnej społeczności oraz życzenia radości z sukcesów, satysfakcji z realizowanych dalszych planów i pracy na rzecz swojego sołectwa.

  Tuesday, 3 November 2020r. czytaj więcej Kultura