Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • „TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI"

  Sunday, 8 November 2020r. Inne

  Szanowni Państwo!

  Mam przyjemność Państwa poinformować, iż w dniu dzisiejszym rozpoczynamy kolejną edycję konkursu pn. „TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI”, którego ideą jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej interesujących, nowatorskich i przyjaznych dla turystów goszczących w Małopolsce atrakcji, przedsięwzięć i inicjatyw turystycznych, dzięki którym Województwo Małopolskie jest najchętniej odwiedzanym polskim regionem.

  Pierwszy etap konkursu, który potrwa od 5 do 18 sierpnia br. polegać będzie na zgłaszaniu kandydatur w sześciu kategoriach, tj.:


   Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna,
   Najciekawszy szlak turystyczny,
   Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne,
   Unikatowa atrakcja turystyczna,
   Sielskie klimaty – wypoczynek na wsi,
   W gościnie – oferta kulinarna.


  Zgłoszeń dokonywać mogą jednostki samorządu terytorialnego, samorządy gospodarcze, lokalne organizacje turystyczne, lokalne grupy działania, stowarzyszenia, fundacje turystyczne, prywatni przedsiębiorcy (np. właściciele obiektów i atrakcji turystycznych, organizatorzy imprez i wydarzeń turystycznych), zarządcy szlaków, inne podmioty działające w sektorze turystycznym oraz osoby fizyczne.
  W drugim etapie konkursu, który w tym roku trwał będzie od 9 do 20 września odbędzie się głosowanie internautów. Ostatecznego wyboru Laureatów i Wyróżnionych w poszczególnych kategoriach konkursowych dokona Kapituła Konkursu, którą tworzą członkowie Rady Programowej ds. Rozwoju i Promocji Turystyki w Małopolsce. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w październiku br., a jego Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody. Laureat w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł, którą będzie mógł przeznaczyć na realizację działań mających na celu podniesienie atrakcyjności turystycznej swojego obszaru lub działań z zakresu rozwoju i promocji swojej oferty turystycznej. Ponadto, Laureaci i Wyróżnieni w poszczególnych kategoriach konkursowych zostaną objęci zintegrowaną kampanią promocyjną, którą w 2021 r. zrealizuje Małopolska Organizacja Turystyczna – współorganizator konkursu.


  Serdecznie Państwa zachęcam do udziału w konkursie!
  Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na specjalnie przygotowanej przez Województwo Małopolskie stronie internetowej konkurs.visitmalopolska.pl.
  Jestem przekonany, że podobnie jak w roku ubiegłym, razem odkryjemy nowe, nieznane Turystyczne Skarby Małopolski, które nie tylko przyciągną do naszego regionu nowych gości, ale także będą stanowić inspirację do tworzenia nowej, innowacyjnej i konkurencyjnej oferty turystycznej.


  Wicemarszałek
  Województwa Małopolskiego
  Tomasz Urynowicz

   

   

Galeria