Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Rehabilitacja rolników

  Sunday, 5 June 2022r. Inne

  Pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zapraszają ubezpieczonych rolników do udziału w turnusach rehabilitacyjnych. Rehabilitacja w zakresie układu ruchu i układu krążenia organizowana jest we własnych Centrach Rehabilitacji Rolników.

  Centra Rehabilitacji położone są w Horyńcu Zdroju, Iwoniczu Zdroju, Szklarskiej Porębie, Jedlcu, Świnoujściu oraz Kołobrzegu. Mieszczące się w malowniczych regionach kraju ośrodki gwarantują najwyższy poziom usług medycznych, realizowanych przez znakomicie przygotowaną, profesjonalną kadrę. Pobyt w CRR, zabiegi oraz wyżywienie są bezpłatne, a skierowanym do uzdrowiska kuracjuszom zwracany jest koszt przejazdu do placówki rehabilitacyjnej w wysokości odpowiadającej cenie biletu najtańszego środka transportu zbiorowego. 

  Podstawą udziału w turnusie rehabilitacyjnym jest złożenie wniosku o skierowanie na rehabilitację, którego druk dostępny jest w placówkach KRUS oraz na stronie www.krus.gov.pl. Wypełniony przez lekarza wniosek należy złożyć wraz z załączonymi aktualnymi badaniami (morfologia, mocz, OB, EKG). Czas trwania turnusu wynosi 21 dni, spędzanych w miłej, sprzyjającej regeneracji atmosferze. Korzystanie z rehabilitacji leczniczej za pośrednictwem KRUS nie pozbawia rolników prawa do leczenia uzdrowiskowego finansowanego przez NFZ. 

  Szczegółowe informacje uzyskać można w Placówce Terenowej KRUS w Tarnowie - tel. (14) 621 59 87 w. 126.

   

  Źródło informacji: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

   

  Zdjęcie pochodzi z zasobów witryny www.pixabay.com.pl.

Galeria