Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Młodzieżowi Radni podsumowali rok działania

  Saturday, 10 November 2018r. Inne

  Na zaproszenie Wójta Gminy do Urzędu przybyli Młodzieżowi Radni wraz z Koordynatorem oraz opiekunami szkolnymi, aby podsumować pierwszy rok działania Rady kadencji 2017-2019. Nie zabrakło rozmów na temat potrzeb młodzieży oraz planowanych działaniach.

  Dnia 4 października br. w Urzędzie Gminy na spotkaniu z Wójtem Gminy Gnojnik Sławomirem Paterkiem oraz Sekretarz Gminy Anną Rachwalik obecni byli Młodzieżowi Radni – Przewodnicząca Joanna Tasior, Wiceprzewodnicząca Kinga Rams, Sekretarz Kamil Musiał, Wiktoria Legutko, Natalia Grochola, Wiktoria Piekarz, Helena Musiał, Gabriela Styrna, Kacper Strzesak, Aleksandra Strzesak, Kamila Adamik oraz Patryk Wójtowicz. Wraz z młodzieżą na spotkanie przybyła Gminna Koordynator MRG Paulina Strzesak oraz szkolni opiekunowie – Dorota Mucha z PSP Uszew, Małgorzata Wawryka z PSP Gnojnik oraz Monika Wiśniowska z PSP Gosprzydowa.

  Po powitaniu Gości przez Wójta Gminy, Przewodnicząca MRG Joanna Tasior przedstawiła wszystkie działania podjęte przez Radnych w pierwszym roku działania II kadencji MRG w Gnojniku. Wśród tych inicjatyw znalazły się m.in. warsztaty szycia i warsztaty mydlarskie, warsztaty samoobrony, dwa konkursy powiatowe związane z 100-leciem odzyskania niepodległości, Dzień Sportowca, charytatywny turniej piłki nożnej na Orliku połączony z charytatywnym maratonem zumby oraz wycieczka do Krynicy połączona z warsztatami fotograficznymi. Ponadto, Młodzież włączyła się w projekt realizowany wspólnie z Stowarzyszeniem „Pomocna Dłoń”, dzięki czemu miała okazję uczestniczyć z Seniorami m.in. w takich wydarzeniach, jak wycieczka do Krakowa-Tyńca.

  Po słowach podsumowania, nadszedł czas na refleksje i snucie planów. Jak widać, z wyżej wymienionych działań, Młodzieżowym Radnym oraz ich opiekunkom nie brakuje pomysłów oraz energii do ich realizacji, co dobrze wróży na kolejny, ostatni już rok działalności MRG kadencji 2017-2019. Życzymy Młodym Radnym wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim wsparcia osób trzecich – rówieśników, rodziców, społeczności szkolnych i społeczności lokalnych w wcielaniu w życie kolejnych pomysłów.

Galeria