Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Kolejne paczki żywnościowe wydane

  Thursday, 3 January 2019r. Inne

  W dniu 21 lutego 2019 roku., Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku rozdysponował 9735,4 kg żywności. Z pomocy w formie paczki żywnościowej tym razem skorzystało 1026 osób.

  W tegorocznej edycji zakwalifikowani do Programu POPŻ 2014 – 2020 Podprogram 2018 otrzymali produkty żywnościowe następującego typu: szynka drobiowa, szynka wieprzowa, filet z makreli w oleju, groszek z marchewką, fasola biała, ryż biały, kasza gryczana, ser podpuszczkowy, pasztet wieprzowy, olej rzepakowy. Dodatkowo każda rodzina otrzymała kalendarz na 2019 rok.

  Wójt Gminy Gnojnik  Sławomir Paterek oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku Renata Krakowska serdecznie dziękują właścicielowi firmy NOVUM Panu Krzysztofowi Wójs za użyczenie wózka widłowego oraz wózka paletowego. Bankowi Żywności składamy podziękowania za darmowy transport. Dziękujemy również  pracownikom Urzędu Gminy Gnojnik za pomoc przy rozładunku, a także OSP Gnojnik za użyczenie pomieszczenia do wydawania żywności.

  Osoby zainteresowane otrzymaniem wsparcia w ramach kolejnej edycji Programu proszone są o zgłaszanie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej celem otrzymania skierowania uprawniającego do wydania żywności.

  Przypominamy, iż MRPiPS podwyższyło kryterium dochodowe uprawniające do skorzystania z POPŻ, zgodnie z którym pomoc w postaci paczki żywnościowej może być udzielana osobom i rodzinom, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1.402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1.056 zł dla osoby w rodzinie.

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku

  Zdjęcie pochodzi z zasobów witryny www.pixabay.com.

Galeria