Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Informacja nt. mobilnych punktów szczepień

  Monday, 3 May 2021r. Inne

  W ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19 uruchomione zostały mobilne punkty szczepień. Zapraszamy zainteresowane osoby do zapoznania się z wykazem wyjazdowych punktów działających na terenie województwa małopolskiego.

  Mobilne punkty szczepień obsługują pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień. To tzw. pacjenci leżący. Aby skorzystać z wyjazdowego punktu szczepień wystarczy zadzwonić do swojej poradni POZ (oznacza to, że na wizytę wyjazdowego punktu szczepień nie ma rejestracji przez internet lub telefonicznie, np. przez infolinię 989).

  Rejon tarnowski (w tym powiat brzeski) obsługuje zespół wyjazdowy:
  Mobilny Punkt Szczepień Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu
  tel. 531 434 284

  Dane teleadresowe mobilnych punktów szczepień w województwie małopolskim

  Przypominamy również o możliwości organizacji przez Gminę transportu do punktu szczepień populacyjnych dla osób z niepełnosprawnością oraz osób, które nie zdołają samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień (np. ze względu na wykluczenie komunikacyjne). To bezpłatny transport z domu do punktu szczepień i z powrotem. Dowóz organizowany jest wyłącznie na terenie Gminy Gnojnik.

  Numer telefonu kontaktowego gminnego koordynatora ds. organizacji transportu:
  725 590 008.

  W akcję organizacji dowozu na szczepienia zaangażowały się lokalne jednostki ochotniczych straży pożarnych, które już niejednokrotnie odpowiedziały pozytywnie na prośby Wójta Gminy, czy mieszkańców, a dotyczące udzielenia pomocy, wsparcia akcji etc.

   

  Zdjęcie pochodzi z zasobów witryny www.pixabay.com.

Galeria