Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Jak młodzież i dzieci uczcili Święto Niepodległości

  Friday, 13 November 2020r. Informacje

  „Szkoła do hymnu” 2020
  Już po raz kolejny społeczność szkolna z Biesiadek przystąpiła do akcji MEN mającej na celu kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych, poprzez wspólne zaśpiewanie hymnu państwowego. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie i nauczyciele włączyli się do ogólnopolskiego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”.

  Na tę okoliczność uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą przygotowali piękną dekorację patriotyczną upamiętniającą bohatera walk o „Niepodległą” – Józefa Piłsudskiego. Na jej tle grupka dzieci z klasy „0” pod kierunkiem wychowawczyni oraz obecni w szkole nauczyciele uroczyście zaśpiewali cztery zwrotki naszego hymnu państwowego.

  Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną uczniowie klas I – VIII uczący się na odległość odśpiewali hymn w swoich rodzinnych środowiskach, wraz z bliskimi i łączyli się
  o wyznaczonej godzinie, za pomocą komunikatorów ze śpiewającymi w szkole. Podobnie do akcji przyłączyły się nasze przedszkolaki śpiewając hymn ze swoją wychowawczynią, w swojej grupie. Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości na lekcjach plastyki i techniki uczniowie wykonali kotyliony i flagi, którymi będą mogli udekorować okna swoich domów.

  11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym, suwerennym kraju i dajemy wyraz naszemu patriotyzmowi eksponując symbole narodowe. Poniżej zdjęcia.

  10 listopada Publiczne Przedszkole w Gnojniku już po raz trzeci brało udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu.” Dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia wcześniej, ucząc się wszystkich czterech zwrotek „Mazurka Dabrowskiego”. We wtorek  wszystkie przyszły do przedszkola w galowych strojach i  o 11:11 w każdej grupie zaśpiewano uroczyście hymn Polski. Wychowawczynie były dumne z postaw dzieci i ich zrozumiena dla patriotyzmu. Chociaż jest to trudne słowo, to każdy przedszkolak wie, co znaczy być patriotą.

  Dzieci z Publicznego Przedszkola w Uszwi wykonały samodzielnie piękne flagi naszego kraju, następnie wspólnie z wychowawcami pięknie wyrecytowały wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka" oraz odśpiewały hymn Polski 10 listopada 2020r. o godz. 11:11

  W pozostałych szkołach temat - Rocznica Odzyskania Niepodległości  był omawiany na lekcjach zdalnych, a hymn został odśpiewany lub wysłuchany.

Galeria