Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Bezpieczna karta podczas świątecznych zakupów

  Tuesday, 12 November 2019r. Informacje

  W przypadku problemu utraty karty, ale także dowodu osobistego z pomocą może nam przyjść szybkie zastrzeżenie naszej karty pod całodobowym międzybankowym numerem alarmowanym (+48) 828 828 828.

  Aby uniknąć przykrych konsekwencji, w przypadku utraty dokumentów:


  -zastrzec dokumenty w banku – wystarczy w jednym, a dane zostaną automatycznie przekazano do Centralnej Bazy Danych, a następnie rozesłane do tysięcy instytucji ko­rzystających z Systemu DZ. Jeżeli ktoś spró­buje posłużyć się zastrzeżonym dokumen­tem, operacja zostanie zablokowana, a do wyjaśnienia sprawy wzywana jest policja.
  -w przypadku kradzieży dokumentów należy też zawiadomić najbliższy posterunek policji.
  -trzeba też poinformować gminę lub placów­kę konsularną (w przypadku utraty doku­mentu za granicą).   Nie boimy się zastrzegać kart


  Tylko od stycznia do października br. Polacy dzwoniąc pod numer (+48) 828 828 828 zastrzegli już ponad 40 tys. kart, a jedynie w przeciągu ostatniego miesiąca wykonano prawie 15 tys. połączeń z tą całodobową, bezpłatną i dostępną z każdego miejsca na świecie infolinią. Dotychczas, rekordową liczbę kontaktów (prawie 17 tys.) wykonano w lipcu br., czyli w szczycie sezonu urlopowego. Nie zapominajmy, iż grudzień w związku ze świąteczną gorączką zakupów, będzie również pod tym względem miesiącem szczególnym. Warto, abyśmy wiedzieli co należy zrobić w przypadku utraty karty. Jedynie szybkie działanie może nas w pełni zabezpieczyć przed następstwem niemiłych konsekwencji.

   

  Technologia wspomaga bezpieczeństwo


  Polacy coraz częściej płacą także przy użyciu urządzeń mobilnych oraz z wykorzystaniem płatności BLIK. Z samego tylko BLIK-a w trzecim kwartale tego roku klienci korzystali średnio 264 tys. razy dziennie, a w rekordowym dniu - aż 281 tys. razy. Wiele banków wprowadziło w swoich aplikacjach mobilnych możliwość czasowego zastrzeżenia karty. Daje to dodatkowy czas na sprawdzenie, gdzie mogliśmy naszą kartę zostawić i upewnić się czy nie znajduje się ona jednak w bezpiecznym miejscu.

   

  Nowoczesny system w służbie klientom banków

  Mechanizm infolinii (+48) 828 828 828 oparty jest o specjalny komponent rozpoznawania mowy, dzięki któremu ustalana jest nazwa banku, w którym użytkownik ma kartę płatniczą, co następnie skutkuje bezpośrednim przekierowaniem do właściwego konsultanta danego banku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, system może rozpoznawać nazwę każdego  z partnerów uczestniczących w systemie, odmienioną na różne sposoby – z uwzględnieniem pełnej formy, jej części i skrótów, a dodatkowo w przypadku nazw o niepolskim brzmieniu, umożliwia rozpoznawanie jej w oryginalnym języku.

   

  Więcej informacji:

  www.zastrzegam.pl


  www.dokumentyzastrzezone.pl


   

  źródło:https://www.nzb.pl/en/aktualnosci/402-bezpieczna-karta-podczas-swiatecznych-zakupow

Galeria