Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • AKCJA ZIMA 2019/2020

  Sunday, 12 May 2019r. Informacje

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku prowadzi działania pn. „Akcja zima 2019/2020” mające na celu łagodzenie skutków niskich temperatur.

  Zima to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, pozostających w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, a także dla ludzi starszych, samotnych oraz niepełnosprawnych, które z uwagi na wychłodzenie, bądź brak ciepłej odzieży są narażone na bezpośrednie zagrożenie życia.
  Ujemne temperatury, wiatr, padający śnieg stanowią poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia. Należy zatem reagować zawsze, kiedy osoba znajduje się w trudnej sytuacji i potrzebuje pomocy.

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku zwraca się do mieszkańców Gminy Gnojnik z APELM o czujność i wrażliwość na sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu, osób narażonych na działanie niskich temperatur.
  Apelujemy, aby nie być obojętnym, gdy w pobliżu czy sąsiedztwie są osoby zagrożone  i potrzebujące pomocy! Noc spędzona w niesprzyjających warunkach atmosferycznych przy dodatkowym osłabieniu organizmu może skończyć się tragicznie. Tylko dzięki wspólnym wysiłkom osoby potrzebujące nie będą skazane na doświadczanie negatywnych skutków zimy.

          REAGUJMY!

  Państwa sygnał może uratować komuś życie. Niejednokrotnie wystarczyć jeden telefon.

  TELEFONY KONTAKTOWE

  •Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku - 14 6869720
  •Komisariat Policji w Czchowie-  14 66 36 007
  •Pogotowie - 999
  •Bezpłatny telefon alarmowy - 112

  Informujemy także, że wykaz placówek schronienia na terenie województwa małopolskiego znajduje się na stronie: http://www.muw.pl w zakładce „sprawy społeczne”


  Kierownik GOPS Gnojnik
   Renata Krakowska

   

  Zdjęcie pochodzi z zasobów witryny www.pixabay.com.

Galeria