Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Drużynowe Biegi Przełajowe – gminne zawody sportowe

  Monday, 5 December 2022r. Sport

  Piękna wiosenna aura zachęca do spędzania wolnego czasu na łonie natury, co wpływa pozytywnie na zdrowie szczególnie dzieci i młodzieży. Dlatego też Urząd Gminy Gnojnik wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej zorganizował imprezę biegową.

  Odbyła się ona 28.04.2022 roku na stadionie w Żerkowie i była dedykowana dzieciom i młodzieży uczącej się w szkołach naszej gminy. Tego dnia pogoda dopisała, chociaż na świeżo wykoszonym stadionie mieliśmy nawierzchnię nieco podmokłą, ale za to elastyczną.

  Podzieliliśmy zawodników na trzy kategorie biegowe zgodnie z rocznikami urodzeń: 2011-2012, 2009-2010, 2007-2008. Na starcie stawały oddzielnie dziewczęta i oddzielnie chłopcy.

  Najmłodsi biegli na dystansie 800 metrów, roczniki 2009-2010 na 1000 metrów, a starsi na 1200 metrów. 

  Wygrywały drużyny, które uzyskały sumarycznie największa liczbę punktów liczoną zgodnie z przykładem: liczba zawodników w kategorii wiekowej wyniosła 18, więc pierwsza osoba na mecie otrzymywała 18 pkt, druga 17 itd.

  Indywidualnie nagradzaliśmy osoby, które przybiegły do mety jako pierwsze.

  Klasyfikacja końcowa

  Na tym rywalizacja się nie skończyła. Wymienione drużyny i zawodnicy wzięli udział w zawodach na szczeblu powiatowym, które zorganizowano 6 maja 2022 roku na stadionie w Czchowie. Dzieci i młodzież dzielnie walczyli i pokazali się naprawdę z dobrej strony. Reprezentanci Uszwi oraz drużyny z Gnojnika w każdej kategorii wiekowej zdobyli srebra, czyli zajęli drugie miejsca. Biegacze z Biesiadek zajęli trzecie miejsce na podium.

  W klasyfikacji indywidualnej równie rewelacyjnie spisały się Anna Kos i Sabina Sacha oraz Mikołaj Klecki zajmując drugie miejsca na podium. Natomiast Nikola Sacha, Konrad Duraczyński oraz Jakub Łakoma otrzymali brązowe medale.

  Wszystkim zawodnikom gratulujemy sukcesów i dobrej kondycji. Mamy nadzieję, że bieganie stanie się przyjemną formą spędzania wolnego czasu i wypromowany w ten sposób zdrowy styl życia zniweluje zagrożenia płynące z różnych form uzależnienia.

  Dziękujemy również wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie i przeprowadzenie zawodów, a szczególnie pani Małgorzacie Gawlik.

  Serdeczne podziękowania należą się druhom z OSP w Biesiadkach za opiekę medyczną podczas zawodów, którą pełnili w ramach wolontariatu. Na szczęście ich pomoc nie była konieczna, ale w ich towarzystwie czuliśmy się bezpieczni.

  Małgorzata Karpiel

Galeria